Ana sayfa Trafik Trafik Sigorta Sorgulama

Trafik Sigorta Sorgulama

0
PAYLAŞ

Hayatımızdaki vazgeçemeyeceğimiz ihtiyaçlardan biri de ulaşım olmaktadır. Yeme içme gibi artık modern insanın temel gereksinimlerinden biri olan ulaşım sistemi için insanlar özel araçları tercih etmektedir. Ulaşım sadece özel amaçlı değil iş amaçlı da gerekli olan bir sistem sunmaktadır. Gelir seviyesinin artması ve refah seviyesinin yükselmesi ile birlikte araç sayısında da oldukça fazla artış olmaktadır. Son dönemlerde özellikle de İstanbul gibi büyük şehirlerde her aile bir veya iki farklı araç olmaktadır. Araç sayısındaki bu artış beraberinde trafik sorununu ve buna zincirleme bir şekilde trafik kazalarını da beraberinde getirmektedir. Her ne kadar trafik kuralları sıkı denetimler ile uygulansa ve trafik cezaları da oldukça yüksek rakamlar oluştursa bile bir anlık bir dikkatsizlik kaza meydana getirebilmektedir. Bazen küçük çaplı kazalar bazen de büyük hasarlı kazalar meydana gelmektedir. Herhangi bir trafik kazası durumunda direkt olarak akla trafik sigortası gelmektedir. Trafik sigortası herhangi bir kaza anında hem aracın kendisini hem de karşı tarafın maddi zararını karşılayacak olan bir sistem sunmaktadır. Bu yüzden dolayı da trafik sigortası oldukça önemli bir durum oluşturmaktadır. Trafik sigortası hasar bedelleri genellikle yapılan trafik sigortası poliçesine göre belirlenmektedir. Bu yazımızın içeriğinde sizlere trafik sigorta sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı üzerinde detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Trafik Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır ?

Trafik sigorta sorgulama işlemleri gelişen teknolojik sistemler sayesinde internet üzerinden basit ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Trafik sigorta sorgulama işlemleri için internet üzerinden işlem yapabileceğiniz üç farklı yöntem bulunmaktadır. Aracın elinizde olan bilgilerine göre bu yöntemlerden birini seçerek araçların trafik sigortası sorgulamalarını yapabilirsiniz.

 

Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi Adresinden Sigorta Sorgulama

  1. Plaka ve T.C. Kimlik Numarası İle Trafik Sigorta Sorgulama

İnternet sitesi içeriğinde göreceğiniz bu sekme sayesinde trafik sigortasını plaka ve T.C kimlik numarası ile kolayca sorgulayabilirsiniz. İstenen boşluklara bu bilgileri yazmanız ve sorgula seçeneğiniz tercih etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Plaka ve Vergi Kimlik No ile Trafik Sigorta Sorgulama

T.C Kimlik numarası yerine Vergi kimlik numarasını yazarak bu bölümde de aynı işlem adımlarını takip ederek zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Sigorta Bilgileri ile Trafik Sigorta Sorgulama

Zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemleri için tercih edeceğiniz son yol ise trafik bilgileri ile işlemlerinizi gerçekleştirmek olacaktır. Bu sistemde trafik sigortası sorgulama işlemleri için öncelikle sigorta şirketinin bilgisini belirtmeli ve ardında da sırası ile acente, poliçe yenileme numaraları gibi bilgileri istenen alanlara doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Trafik sigortası poliçelerini sorgulamak, tarihlerini ve sigorta bedellerini öğrenmek için yukarıda belirtilen bilgiler ile tüm sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli olan alanlara doğru bir şekilde bilgileri girdikten sonra ARA seçeneğine basmanız ve sonrasında da sisteme giriş yaparak trafik sigortası bilgilerine ulaşmanız mümkün kılınmış olacaktır.

SBM Trafik Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Üzerinden Trafik Sigorta Sorgulama

E – devlet sistemi üzerinden de trafik sigortası sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Son derece hızlı ve kaliteli bir sistem olan e – devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmak için öncelikle e –devlet şifresinin bulunması gerekmektedir. Bu şifreler ise postanelerden alınmaktadır. Herhangi bir postaneden 2 TL karşılığında e – devlet şifresi alabilirsiniz. E – devlet sistemine girip T.C kimlik numaranız ile e – devlet şifrenizi sizden istenen alanlara yazmanız ve sonrasında da sisteme giriş yap demeniz yeterli olacaktır.

E-Devlet Üzerinden Trafik Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK