Ana sayfa Trafik Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik Sigortası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafik sigortası sorgulama durumları ile ilgili tüm işlemlerinizi hiçbir kuruma gidip saatlerce sıra beklemenize gerek kalmadan internet üzerinden online bir şekilde hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Aracınızda bulunmakta olan trafik sigortası herhangi bir hasar durumu söz konusu olduğunda sizlere fayda sağladığından önemi büyüktür. Trafik sigortası sorgulama işlemi 2 ayrı uygulama ile yapılabilmektedir. Bu uygulamalardan biri E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi kendi bünyesi içerisinde bulunmakta olan 22 adet kurum ve kuruluş bağlantısı ile pek çok konuda vatandaşlarımıza güvenli hizmet vermektedir. E-Devlet şifresi ile E-Devlet sistemi bünyesinde bulunmakta olan tüm işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İkinci uygulama ise Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezidir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sistemi üzerinden trafik sigortası sorgulama işlemlerinizi 3 farklı yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz. Belirtilmekte olan her iki sistem üzerinden de güvenli ve hızlı bir şekilde sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için hazırlamış olduğunuz yazımızın devamında sorgulama esnasında yapmanız gereken işlemler hakkında adım adım bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden trafik sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için ilk olarak bağlantı adresine tıklamanız daha sonra da işlemi gerçekleştirebileceğiniz 3 farklı seçenekten birini tercih ederek devam etmeniz gerekmektedir.

  • Seçeneklerden plaka ve T.C. kimlik numarası ile trafik sigortası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakası ve kendi T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir.
  • Seçeneklerden plaka ve vergi kimlik no ile trafik sigortası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakası ve vergi kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir.
  • Seçeneklerden sigorta bilgileri ile trafik sigortası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için sigorta şirketi, acente numarası, poliçe numarası ve yenileme numaralarını girmeniz gerekmektedir.
 

Bu seçeneklerden birini tercih edip bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra aşağıda bulunmakta olan ara butonuna tıklayarak trafik sigorta sorgulama işleminizi tamamlamış olur ve sorgulama işlemlerinizi kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK