Ana sayfa Trafik Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

0
PAYLAŞ

Trafik sigortası, motorlu taşıtı olan her yurttaşın yaptırması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası her sene yapılması gerekmektedir. Araçların trafiğe çıkması için gerekli bir sigorta olan trafik sigortası her araca ayrı şekilde uygulanmaktadır. Örneğin bir binek araçla bir kamyonun trafik sigortası farklı özellikler göstereceği gibi aynı zamanda sigorta ödemesi de farklılık gösterecektir. Aracın markası, modeli, motor gücü ve özellikleri trafik sigortasının yapılmasında önemli olmaktadır. Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın hasarının bedelini karşılayan bir özellik sunmaktadır. Yazımızın devamında trafik poliçe sigortasını öğrenme ve sizin aracınıza en uygun trafik poliçe sigortasını yaptırma gibi işlemleri anlatacağız.

Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E – Devlet sisteminden her türlü işlem yapıldığı gibi aynı zamanda trafik poliçesi sorgulaması işlemleri de yapılmaktadır. Bu sistemden hızlı ve güvenli bir şekilde trafik poliçesi sorgulaması yapabilirsiniz.

 

E – devlet  sistemi dışında aynı zamanda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesi üzerinden de trafik poliçesi sorgulanabilmektedir. Siteye giriş yaptığınızda öncelikle kimlik doğrulaması işlemlerini yapmanız gerekir.

Sisteme giriş yaptığınızda öncelikle T.C kimlik numarası ve E – Devlet şifresi sizlerden istenecektir. Bu bilgileri istenen boşluklara doğru bir şekilde girmeniz gerekir.

E – devlet sisteminde sorgulama yapabilmek için e – devlet şifresine gerek vardır. Bu şifreyi herhangi bir postaneden 2 TL karşılığında alabilmektesiniz.

Gerekli olan bilgileri doğru bir şekilde istenen alanlara girdikten sonra hemen aşağıda bulunan sisteme giriş sekmesi tıklanmalıdır.

Bu işlem sonrasında araç trafik sigortası poliçelerinin tüm durumlarını öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SBM Aracılığıyla Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sigorta Bilgi ve Gözetim SBM aracılığı ile trafik sigortası sorgulama işlemleri için de T.C kimlik numarası, Plaka no veya vergi kimlik numarası ile plaka no veya sigorta bilgileri ile trafik sigortası sorgulanabilmektedir. Bu seçeneklerden herhangi birini seçip bilgileri doğru bir şekilde istenen alanlara girdikten sonra trafik poliçesi ile alakalı tüm bilgileri eksiksiz şekilde öğrenmiş olacaksınız. Hızlı, güvenli ve kaliteli bir şekilde tüm trafik sigortası sorgulama işlemlerini internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

SBM Aracılığıyla Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK