Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Acente Sorgulama

Tramer Acente Sorgulama

0
PAYLAŞ

Tramer’in asıl gerçek açıklaması, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi müessesesinin kısaltılmış halidir. Tramer sistemi beraber bütün sigorta bilgi ve detaylarının yer aldığı bir bilgi bankasıdır. Tramer sorgulama işlemi gerçekleştirerek herhangi bir araca ilişkin olarak sigorta işlemleri görülebileceği benzeri bir otomobilin hasarı yer alıp almadığı kontrol edilebilir, kaza detaylarını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

2003 yılında kurulan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinde web sitesinde kullanıcılara sağlamış olduğu pratiklerden bir tanesi kullanıcının kendisine en yakın olan hizmet verici acente şirketini sorgulayıp hemen bulmasıdır. İnternet adresi üzerinden kolay bir biçimde ve birkaç adım işlemle tamamlanabilecek uygulama ardından en yakın acente bilgilerine anında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Merkezi İstanbul’da yer alan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi içerisinde doğal üye olarak hizmet verici merkezler şöyle yer alır.

 

TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)

HAYMER (Hayat Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)

SAGMER (Sağlık Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)

HATMER (Sigorta Hasar Takip ve Gözetim Sistemi)

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi içerisinde en yakın acenteyi bulabilmek için Tramer acente sorgulama uygulamasını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İnternet adresinde bulunan tramer acente sorgulama sistemi içerisinde il, kaza, sigorta şirketi girişi yaptıktan hemen sonra ise alt tarafta verilen kutucuk içerisindeki doğrulama kodunun alakalı kutucuğa yazılması gerekir. İlgili giriş kısımları doldurulduktan sonra ise en yakın acente sorgulama sonucu adına internet adresi, kullanıcının kendi kriterlerine uygun olan sigorta firmalarının telefon numarası, belge numarası ile beraber yol tarifi bilgilerini de içermekte olan bir liste göstermektedir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bunun yanında “aranacak kelime” seçeneği ile beraber kullanıcılarına ek olarak şahsi neticelere ulaşma imkanı sunmaya devam etmektedir. Uygulamaya ulaşım, internet adresinin “Online Hizmetler” kısmının alt kısımdaki başlıklarından gerçekleştirilmektedir. İnternet adresi kullanıcılarına en yakın acente sorgulama hizmetinin yakınlarında, Sigorta Suistimal İhbar Sorgulama uygulaması, Durum Sorgulama uygulaması, Yanlış Sigorta Uygulaması, Haber Düzeltme uygulaması ve Sigorta Suistimal İhbar Girişi hizmetlerini de sunulmaktadır.

En yakın acente uygulaması olarak bulunan Tramer, diğer adıyla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ile alakalı tüm bilgiler veri tabanında bulunmasından dolayı sorgu ekranında bu kurumun bünyesinde sizlerin belirtmiş olduğunuz il ve ilçe merkezleri içerisinde en uygun merkezleri size gösterebilmektedir. Veri tabanında yer alan bu merkezler sizin aracınızın kriterlerine göre sıralamada yer alır.

Tramer Acente Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle tramer acente sorgulama uygulamasını gerçekleştirmek için sayfanın alt bölümde bulunan internet sitesi bağlantı linkine tıklamanız gerekir. Tıkladıktan sonra tramer acente sorgulama konusunda link yönlendirme ile beraber belirlenen sorgu sayfasına kolaylıkla ulaşacaksınız. Sayfaya ulaştıktan hemen sonra tramer acente sorgulama konusunda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Bu bölümde sizden istenilen bilgileri eksiksiz giriş yapmanız, amacınıza en uygun bir biçimde ulaşmanızı sağlamaktadır. İlk olarak resimdeki oklarla gösterilen alanlara dikkat ediniz. O bölge sizin bilgileriniz ile girmeniz gereken giriş bölümdür. İlk olarak sizin yer aldığınız ili sonra ilçeyi daha sonrasında ise sizlerin mensup olduğunuz sigorta şirketinin seçimini yapıyorsunuz. Buraya kadar bilgileri tamamladıktan sonra sizin amacınıza en uygun şekilde anahtar kelimeyi seçiyorsunuz. Çrnek vermek gerekirse ‘’far’’ gibi yani arıza şeklinize en uygun kelimeyi giriş yapınız. Anahtar kelime girişini gerçekleştirdikten sonra alt kısımda karmaşık resim haline getirilen güvenlik karakterlerini giriniz. Daha sonrasında ise yuvarlak içine alınan ‘Ara’ isimli butonu tıklayınız. Bu bölüme kadar eksiksiz giriş yapmanız halinde, butona tıkladıktan sonra tramer acente sorgulama uygulamasını başarılı bir biçimde gerçekleştirirsiniz.

Tramer Acente Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK