Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Araç Hasar Sorgulama

Tramer Araç Hasar Sorgulama

0
PAYLAŞ

Ayağımızı yerden kesecek bir otomobile sahip olmak isteyen pek çok kişi için önem arz eden konulardan bir tanesi araç hakkındaki geçmiş bilgileridir. Genel olarak 2. el araç satın alacak insanlar için araç hasar kaydı bilgileri oldukça önemli olmaktadır. 2. el araç alım ve satım işlemlerinde hileli bir durumla yaşamamak adına araç hasar sorgulama yapılması ve bilgilerin her zaman kontrol edilmesi gereklidir.

Pek çok sürücü artık araç alımı yapmadan hemen önce araç satıcılarının para kazanmak için yaptıkları uyanıklığın kötü sonuçlarına maruz kalmamak için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin Tramer bölümünden araç sorgulamaları gerçekleştirilir. Diğer bir taraftan Gelir İdaresi Başkanlığı üstünden veya e-devlet sistemleri üzerinden de araç sorgulama faaliyetleri yapılmasına imkan vermeye devam eden yeni sistemler sayesinde daha emin bir şekilde araç alım satım işi yapabilir hale gelmiştir. En güzel uygulamalardan bir tanesi olan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün online internet adresinden almak istediğiniz aracın bilgileri de kontrol edebilirsiniz. Sıfır araçlar üzerinde hasar kaynaklı sorunlar yer almayacağı için sorgulama gerekmiyorken ikinci el ya da düşük ücretli araçlar üzerinde araç sorgulamaları yapılarak herhangi bir ceza ve ödenmemiş ceza tutarı bulunuyorsa ne kadar olduğu öğreniliyor ve bu duruma göre araç satın alımı yapılıyor. Bu sistemler içerisinde en fazla tercih edilen Tramer araç hasar sorgulama, hem SMS yoluyla hem de Tramer’in online internet adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet adresinde er alan Tramer biriminden tramer araç hasar sorgulama işlemi nasıl yapılıyor yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Sorgulama gerçekleştirmek için vergi kimlik numaranızı, TC. kimlik numaranızı veya tramer bilgilerini öğrenmek için aracın sigorta bilgilerini kolayca kullanabilirsiniz.

 

Tramer Araç Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tramer araç hasar sorgulama uygulamasını online olarak yapabileceğiniz gibi kısa mesaj kullanarak yapabilirsiniz. İlk olarak SMS işlemi ile tramer araç hasar sorgulama işlemini söyleyelim. Tramer araç hasar sorgulama gerçekleştirmek için alt kısımda verilen linke tıklamanız gerekir. Ardından karşınıza aşağıda verilmiş olan ekran görüntüsü çıkacaktır.

SMS İle Tramer Araç Hasar Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SMS ile araç hasar sorgulama uygulamasını yapmak için telefonunuzun mesaj kısmında aracın plakasını yazın. Hemen ardından ise mesaj alıcısı bölümüne 5664 numarasını girerek SMS göndermelisiniz. Kısa zamanda aracın hasar bilgileri cebinize SMS yolu ile gönderilecektir. Bu SMS ile beraber verilen hizmeti tüm operatörlerden yapabilirken işlem ücreti olarak 7 TL alınır.

İkinci bir yöntem olarak ise Tramer online internet adresi üzerinde araç hasar sorgulama işlemi de pratik olarak gerçekleştirilir. Online internet sitesi üzerinden araç hasar sorgulama yapmak için aşağıda verilmiş olan linke tıklamanız gerekir. Hemen sonra karşınıza aşağıda verilen ekran görüntüsü çıkmaktadır.

Tramer hasar kaydı sorgulama uygulamasını 3 farklı seçenek ile gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak plaka ve sigortalı kimlik numarası ile beraber işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu yapmak için aracın plakası ve sigortalının kimlik numarası girişi yapılır. Ardından resimde yer alan güvenlik kodu da girilir. Girilen bilgilerin doğruluğundan emin olduktan hemen sonra ise işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız.

Plaka ve sigortalı olarak bulunan vergi kimlik numarası ile tramer araç hasar sorgulama yapmak için; araç plakasını, vergi kimlik numarası ile beraber güvenlik kodunu doğru bir şekilde sisteme giriş yapılır. Ardından ‘ara’ butonuna giriş yaparak tramer araç hasar sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Üçüncü seçenek ise plaka ile beraber sürücü TC kimlik numarası ile işleminizi kolaylıkla yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aracın plakasının yanında sürücünün TC kimlik numarası girilir. Daha sonra resimde yer alan güvenlik kodu da giriş yapılır. Girilen bilgilerin doğruluğundan emin olduktan hemen sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız. Tüm bu faaliyetler sonucunda tramer araç hasar sorgulama işlemleri ile beraber gerekli bilgilere hemen ulaşabilirsiniz.

Tramer Araç Hasar Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Tramer Online İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK