Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Araç Km Sorgulama Sistemi

Tramer Araç Km Sorgulama Sistemi

0
PAYLAŞ

Son dönemlerde sıfır kilometre araçların fiyatlarının el yakıyor olması nedeni ile pek çok insan 2. el araçlara yöneldi. 2. el araç piyasası ise bu sayede daha kızışmış duruma geldi. Bu rekabet ortamını fırsat bilen kurnaz araç bayileri ise araçlar üzerinde bazı değişiklikler yaparak genel piyasasından daha fazla fiyata satma çabası içine girmiştir. Bunlardan en çok yapılan konulardan bir tanesi ise araçların kazalı olduğunu gizlemek, parça değişimi ya da boyama yapılmış otomobillerin ruhsata bilgisini düzenlememektedir. Bunun yanında en önemli ve tehlikelilerinden bir tanesi olarak bulunan km düşürme olayı ile güvenliğe tehdit oluşturacak uygulamalara girilmektedir. Araçların kilometresi kullanılma süresini belirlemektedir. Bir nevi ömrünün ne kadar olduğunu göstermektedir. Kilometresi yüksek olarak bulunan kinci el araçlar temiz kullanılmış bile olsa tercih edilmemesinden dolayı fiyatları düşük olmaktadır. Bu nedenle kurnaz araç satıcıları da kilometresini düşürmüş oldukları araçları daha yüksek fiyata satmak için hem araç sürücüsünün hem de yolcu ve diğer insanların can ve malını tehlikeye atabilmektedir. Araçların kilometresi muayeneye gitme sıklığını da belirlemektedir. Bu nedenle aracın kilometresi düşürüldüğü zaman satın alan kişinin bundan haberi olmaz ise hiç beklenmedik bir durumda çok kötü sonuçların oluşmasına zemin hazırlanmaktadır.

Bu yüzden 2. el araç satıcılarının bu tuzağına düşmemek için devletin Tramer araç sistemi, araç sorgulamaları ile beraber satın almak istediğiniz araçla ilgili sorgulamalar gerçekleştirerek satın alma sırasında daha emin olarak alım yapmanızı sağlamaktadır. İlgilendiğiniz araçların plakasını öğrenerek araç sahibinin verdiği bilgi durumuna bağlı kalmadan araç ile ilgili dilediğiniz sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Peki, bu durumda Tramer araç km sorgulama nasıl uygulanır?

Tramer Araç Km Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

İkinci el araç alım satım işlerinde en çok hile uygulanan yöntemlerden bir tanesi aracın kilometresini düşürme yöntemi olduğunu belirtmiştik. Aracın kilometresinin düşük olması direkt olarak fiyatın yükselmesine katkı sağlar. Bu nedenle araç satıcıları farklı yöntemlere yer verilerek araç kilometresini düşürmektedirler. Normal koşullarda satın alınacak aracın kilometre kontrolünü yaptırmak için sanayi siteleri üzerinde 20- 90 TL arasında bir fiyata bu işlemi yapılabilmektedir. Fakat bunca yorulmaya gerek kalmadan sizde Tramer araç km sorgulama ile beraber ilgilendiğiniz aracın kilometre bilgilerini hemen öğrenebiliriz.

Tramer araç km sorgulama uygulamalarınızı dilerseniz cep telefonlarımızdan SMS atarak yapabilirsiniz. Tramer veri tabanında yer alan muayene bilgileri, araç detay bilgisi sorgulama işlemi yapılarak kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Bu araç detay bilgisi sorgulama uygulaması ile muayene anında kaydedilen kilometre bilgileri ve son iki muayene tarihi de kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Bunun için telefonunuzun mesaj bölümüne ‘DETAY’ yazılır daha sonra bir boşluk bırakılır. Hemen sonrasında ‘aracın plakası’ girilir. Mesaj alıcısı kısmına ise ‘5664’ yazılarak kısa mesaj atılır. Kilometre ile ilgili hasar kayıtları mesajı size iletildikten hemen sonra ikinci mesaj olarak gelmektedir.

Ek olarak tramer araç km sorgulama işlemi ile beraber yapacağınız araç 3 yaşından küçük olmamalıdır. Bunun nedeni araç yaşı küçük olduğu için herhangi bir muayeneye girilmemektedir. Normalde araç muayene olduğu zaman kilometresi kaydedilir. Bu duruma dikkat edilerek aracı bir yetkili servise götürerek tramer araç km sorgulama uygulamalarını yapabilirsiniz.

SMS İle Tramer Araç Km Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK