Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Araç Sorgulama

Tramer Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi adı ile bilinen kurumun kısaltılmış durumudur. Bu uygulama ile beraber tüm sigorta bilgilerinin bir araya yer aldığı sigorta verileri deposu olarak isimlendirilir. Tramer sorgulamaları ile birlikte araç ile ilgili sigorta işlemleri gerçekleştirildiği gibi aracın hasarı yer alıp almadığı da sorgulanabilir ve kaza bilgileri kontrol edilmektedir. Eski dönemlerde araç hasar kaydı sorgulama, araç sorgulama, plaka sorgulama, tramer sorgulama uygulamalarını yapmak için Trafik Bölge Müdürlükleri’ne müracaat edilmesi gerekiyordu. Günümüzde bu tür sorgulama faaliyetleri istediğiniz yerden daha kolay ve vakit kaybına gerek kalmadan yapabilirsiniz. Tramer sorgulama uygulaması, ikinci el araba alım satımları konusunda sıkça kullanılan bir yöntem olarak kullanılır. Alıcılar almak istedikleri modelin herhangi bir hasar kaydının olup olmadığını ya da herhangi bir kazaya karışmadığını bu yöntemle kolayca güvenilir bir kaynaktan öğrenmektedir. Tramer araç sorgulama işlemi ile beraber satın almak istediğiniz aracın plakası ile tüm sorgulama uygulamalarını yapabilirsiniz. Peki, tramer araç sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

Tramer Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlgilendiğiniz 2. el araçlar içerisinde en sağlıklı ve doğru tercih gerçekleştirmek için satıcılar arasında mekik dokumak yerine internet üzerinden tramer araç sorgulama işlemi ile bunu çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Telefonlarınızdan kısa mesaj ile beraber, online internet sitesi yahut E-Devlet sistemi aracılığı ile artık bu tür sorgulama uygulamalarını çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

 

İlk olarak sahip olduğunuz telefonlarınızın mobil işlemler kısmından kısa mesaj yoluyla tramer araç sorgulama işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için telefonlarınızın mesaj kısmına ‘plaka’ yazılarak ve mesaj alıcısı bölümüne ‘5664’ numarasını girilerek kısa mesaj atılır. Kısa zamanda bilgilendirme mesajı gelir. SMS yoluyla sorgulama uygulamasını Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi operatörlerden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sorgulama uygulaması operatör fark etmeksizin işlem ücreti 7 TL olarak tahsil edilmektedir. Araç sorgulama işlemi ile beraber sizlerin de satın almak istediğiniz aracın birçok bilgisine bu kısım üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Aracın tam durumunu, özelliklerini ve pek çok konuda araç sorgulama işlemi ile birlikte kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İkinci olarak E-Devlet sistemi aracılığı ile internet üzerinden araç sorgulama işlemlerini hemen yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden uygulamayı yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifresini PTT şubeleri içerisinde 2 lira ücret karşılığında kolayca alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş gerçekleştirerek, bilgilerine ulaşmak istediğiniz aracın plakasını yazmanız gerekir. Hemen ardından ‘sorgula’ butonuna basarak karşınıza gelen ekranda gerekli bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Online İnternet Sitesinden Tramer Araç Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Tramer Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden  Tramer Araç Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK