Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Değişen Parça Sorgulama

Tramer Değişen Parça Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafik Sigortaları ve Bilgi Merkezi bir diğer adı ile tramer aracınızın değişen tüm parçalarını öğrenme konusunda sizlere büyük ölçüde yardım sağlamaktadır.

Tramer Değişen Parça Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aracınızın daha önceden değişen bir parçasının olup olmadığını merak ediyorsanız, Tramer üzerinden aracınızın değişen parçalarını sorgulama işlemi gerçekleştirebilmeniz için Tramer’in kendine ait OTOKONTROL 5664 uygulamasını kullanarak değişen parça sorgulama işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama kısa mesaj uygulamasıdır ve Turkcell, Vodafone ve Avea operatörleri için ortak kullanım olanağı sağlanmaktadır. Uygulama üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için sorgulama başına 7 TL tutarında bir ücret tahsil edilmektedir. Bu ücretin tahsilatı telefon faturanızın üzerinden tahsil edilmekte veya faturanıza yansıtılarak kesilmektedir. Tramer değişen parça sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne PARCA yazıp bir boşluk bırakarak aracınızın plakasını yazıp bir boşluk bırakıp son olarak kaza tarihini yazarak SMS göndermeniz gerekmektedir. Bu mesajı 5664’e göndermeniz durumunda sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz mesajın ardından sorgulamış olduğunuz aracınıza ait değişen parça bilgileri kısa bir süre içinde cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir.

 

Değişen parça bilginizi sorgulama işlemini gerçekleştirirken aynı zamanda şase numaranız ile de sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirmek de aynı şekilde olup; telefonunuzun mesaj bölümünden PARCA yazıp bir boşluk bırakıp S yazıp bir boşluk bırakıp, şase numaranızı bir yazıp boşluk bırakıp kaza tarihini yazıp SMS göndermeniz gerekmektedir. Sorgulama işlemleriniz için gerekli SMS’i yine diğer uygulamadaki gibi aynı şekilde 5664’e kısa mesaj gönderip şase numaranız ile de değişen parça bilgilerini sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmeniz mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK