Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Kilometre Sorgulama

Tramer Kilometre Sorgulama

0
PAYLAŞ

Tramer yani Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi olarak bilinen kurum sürücülerin araçlar hakkında sorgulama işlemleri yaptırabileceği kurumlardan biridir. Özellikle ikinci el otoların alımında güvenli bir yol takip etmek için bu  sorgulama işlemi sık yapılır.

Telefon üzerinden yapılabilen bu sorgulama işlemleriyle aracın hasar kaydı, sigorta poliçesi, kasko poliçesi gibi daha pek çok konuda araçla ilgili geniş bilgiler edinebilirsiniz. Bu kurum Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından denetlenip yönetilmektedir Hazine Müsteşarlığı tarafından kurulmuş bir sistemdir. Başta İstanbul olmak üzere tüm şehir ve ilçelerde hizmet veren bir kurumdur. İkinci el oto alımı yapmak isteyen kişiler sağlıklı ve güvenli bir oto alımı için bu işlemi uygulamaktadır. Bu yolla aracı tanıyarak gerekli bilgileri edinmektedir. Bu işlem sayesinde aracın çalıntı olup olmadığı, hasar kaydı yapılıp yapılmadığı ve diğer işlemler hakkında da pek çok detaylı bilgi edinilebilmektedir. İkinci el araçlar için en önemli kriterlerden biri de aracın kilometre durumudur. Bu durum aracın ömrünü ve dayanıklılığını belirten bir unsurdur. Bunun için tramer km sorgulama işlemleri yapılır.

Tramer Km Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

İkinci el otolarda aracın km konusunda oyun oynanarak hile yapılma durumu sık rastlanan durumlardan biridir. Kilometre düştükçe fiyat yükseleceği için bu kurnazlığı yapan satıcılar bu işten para kazanmak gayesiyle bu işe yeltenmektedir. Aracın kilometresinin gerçek rakamını öğrenmek için sanayi sitesine gidebilirsiniz. Ancak bu durum size 20 ile 90 TL arasında bir maliyete sebep olur. Tramer sorgulama işlemi sayesinde daha ucuz yolla bu işlemi yaptırabilir ve aracın kilometre değeri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cep telefonunuzun mesaj sistemi yoluyla kısa mesaj atarak km sorgulama yaptırabilirsiniz. Bunun için mesaj bölümüne DETAY yazılarak boşluk bırakılır ve aracın plaka numarası girilir ve 5664’e mesaj gönderilir. Kilometre ilgili mesaj size hasar kaydı mesajından hemen sonra iletilecektir. Fakat aracın km sorgulaması yapılabilmesi için aracın 3 yaşından küçük olmaması gerekir. Aracınız eğer 3 yaşından küçük ise içinizin rahat etmesi için aracınızın kilometresini öğrenmek için yetkili servise gidebilirsiniz.

SMS İle Tramer Km Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK