Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır

Tramer Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır

0
PAYLAŞ

Tramer yani Trafik Sigortaları Bilgi ve Merkezi olarak bilinen kurum, sigorta verilerinin bir arada sunulduğu bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Trafikte kullanılmak üzere araç sahibi olmak isteyen sürücülerin birçoğu sıfır araçların oldukça pahalı olması sebebiyle ikinci el otolara rağbet göstermektedir. İkinci el otolar ucuz olmakla birlikte pek çok risk faktörünü de beraberinde getirmektedir. Sürücüler kasko ve sigorta gibi araçla ilgili işlemleri yerine getirmekle yükümlüdür. Tramer sigorta bilgilerinin bulunduğu bir yer olarak araç sorgulama işlemlerinde sorgulama işlemlerinin yapıldığı alanlardan biridir. Buna göre sürücüler bu işlemi tramer sayesinde araç sahibiyle görüşmeye gerek kalmadan istedikleri yerde cep telefonlarından yapabilecekleri basit bir işlemdir. Bu sorgulama işlemi ile aracın hasarlı olup olmadığını, araç kasko bilgileri ve araç trafik bilgileri ve hasarlı araçların kaza sonrasında yapmış olduğu kazalarla ilgili kaza tespit tutanağı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. İkinci el oto alımı öncesinde araçla ilgili her türlü çalıntı durumu, hasar kayıtları gibi daha pek çok konu hakkında araçla ilgili muayene işlemleri yapılması gerekir. Tüm bu bilgilerin edinilmesi için gerekli olan tramer muayene sorgulama nasıl yapılır gelin bu konu hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Tramer Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç sahibi olmak isteyen sürücülerin trafiğe bu yeni araçlarıyla çıkmadan önce araçlarının gerekli bakım ve muayenelerini yaptırmış olmaları gerekir. Araç muayene işlemleri olarak adlandırılan bu işlemler sayesinde sürücüler trafiğe sağlıklı bir şekilde çıkma hakkını elde ederler. Araç muayeneleri de birçok açıdan ele alınır. Aracın sınıfı, yaşı gibi özellikler muayenede belirleyici özelliklerdir. Bu muayene işlemleri araçlarım daha uzun süre kullanılmaları konusunda sürücülere yardımcı olur. Tramer muayene sorgulama işlemleri ile ikinci el otolarda araçla ilgili doğru bilgilere ulaşarak aracınızı tanıyabilir ve sorgulama işlemleri sayesinde aracınızla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Tramer muayene işlemleri için öncelikle aracın hasar kaydı olup olmadığı öğrenilmesi gerekir. Bunun için aracın hasar geçmişi sorgulanır. SMS yoluyla bu işlemi rahatça yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun mesajlar bölümünden plaka ya da şahsi numara yazılarak 5664 e mesaj gönderebilirsiniz. Size bilgilendirme mesajı gelir. TC Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bilgi merkezinde anlık muayene bilgileri, son iki kilometreye ait bilgiler, muayene tarihleri gibi bilgiler size iletilir. Bu bilgilerin size ulaşması içim plaka kaydınızın TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kurumunda kayıtlı olması gerekir. Yalnız bu işlemler için 7 TL gibi bir ücret alınır. Bu bilgileri mesaj yoluyla edinebildiğini gibi daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler gerekli kurumlara giderek muayene bilgilerini bu kurumlar vasıtasıyla edinmeleri de mümkündür. Böylece araçla ilgili daha ayrıntılı bilgilere bu kurumlar aracıyla da ulaşılabilir ve gerekli işlemler buna göre yapılabilir.

Tramer Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK