Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Nasıl Sorgulanır?

Tramer Nasıl Sorgulanır?

0
PAYLAŞ

TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi) ismi ile hayatımıza girmiş olan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM)’nin kontrol ederek bizzat yönettiği kısımlardan bir tanesidir. Hazine Müsteşarlığı aracılığı ile beraber 2003 tarihinde kurulmuş ve günümüzde hizmetlerine devam edebilmektedir. Tramer merkezi İstanbul’da yer alıp tüm ülkede açtığı şubeler ile beraber hizmet sunmakta ve faaliyet ulaştırmaktadır. Bu faaliyetler de Hazine Müsteşarlığı aracılığı ile beraber kontrol edilmektedir. Tramer sorgulama işlemleri ile beraber kasko işlemleri, trafik ve taşımacılık sigortası gibi pek çok konuda bilgi sahibi olabileceğiniz etkili uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama sigorta yenileme bilgilerinin kolayca iletilebilmesi ve sigorta poliçelerinin doğru şekilde düzenlemesine imkan veren bir internet portalı olarak hizmet vermektedir. Bununla beraber ilgilendiğiniz aracın poliçe veya sigortalarının durumlarını da kontrol edebileceğiniz bir sistem olma özelliği bulunmaktadır. Peki, ihtiyacınız olan herhangi bir işlem konusunda internet üzerinden tramer nasıl sorgulanır?

Tramer Nasıl Sorgulanır?

Sıfır kilometre araçların el yakmaya devam ettiği bu dönem içerisinde 2. el araçlara rağbetin artması ile beraber satıcılar araçlarının bilgilerini verirken tam anlamı ile dürüst davranmamaktadır. Tramer nasıl sorgulanır? Sorunu cevabı olarak almayı düşündüğünüz araç ile ilgili olarak birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. Aracın durumu, sahip olduğu özellikleri, varsa aracın hasarları, sigorta bilgileri, kaza durumu ile bilgileri kolayca edinebilirsiniz. Tramer işlemi aynı zamanda itiraz sorgulama, araç sorgulama, hasar sorgulama ve kilometre sorgulama gibi pek çok alanda da yardımcı olmaktadır.

 

Tramer işlemleri SBM’nin online adresi üzerinden giriş yapılarak çok hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. İlk olarak tramer kaydı yaparak sisteme üye olmanız gerekir.

Siteye giriş gerçekleştirdikten sonra ‘ kullanıcı tipi’ seçilmektedir. Acente ya da Eksper seçeneklerinden bir tanesi tercih edilir. Daha sonra ise şahsa ait E-Mail adresi girilmektedir. Acente bilgileri sırasıyla aracın kaskoya girdiği sigorta şirketi, acente numarası ile beraber ticaret sicil numarasının girilmesiyle üyelik işlemi tamamlanmaktadır. Bilgilerin doğruluğu konusunda emin olunduktan sonra E-Mail adresinize kullanıcı kodunuz ve şifreniz gönderilmektedir. İlerleyen süreçlerde aktif mail adresinizi değiştirme konusunda istediğiniz konularda sigorta şirketinize müracaat ederek kolaylıkla yeni mailiniz ile işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken konularda biri de satın almak istemiş olduğunuz araca sorgulama işlemi yapabilmek adına aracın zorunlu trafik sigortasını yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde araç ile ilgili olarak yer alan sorgulama işlemi sonucunda istenilen bilgilere ulaşılmamaktadır.

Tramer sorgulama faaliyetlerinizi mobil telefonlarınızdan kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemi sahip olduğunuz herhangi bir operatör ile beraber hemen yapabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj kısmına sorgulama gerçekleştirmek istediğiniz aracın plaka numarası girilir. Daha sonra ise mesaj alıcısı bölümüne ‘5664’ numarasına girilerek SMS atılmaktadır. Kısa zamanda istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Fakat bu işlem SBM’nin vermiş olduğu hizmet bedeli olarak 7 TL karşılığında sağlanır.

Online internet adresi üzerinde sorgulama yapmak istediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Tramer Online Sitesine Kayıt İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Tramer Nasıl Sorgulanır İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK