Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Nereden Sorgulanır?

Tramer Nereden Sorgulanır?

0
PAYLAŞ

TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi) ismi ile kurulan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) aracılığı ile beraber denetlenen bir kuruluştur. İkinci el araç piyasası üzerinde en hareketli olduğu bu zamanlarda, araç satın alımlarında bazı tedirginlikler görülmektedir. Bir araç alıcısı olmanız durumunda düşük paralara iyi arabalar almak isteğiniz anlaşılabilir bir durum olarak yer almaktadır. İşte bu arzu da araba satıcıları aracılığı ile ne yazık ki kötüye kullanılabilmektedir. Bazen iş göremeyen, güvenlik açısından sıkıntı yaratabilecek, pek çok defa kaza yapmış, görünürde hasarı yer almayan ama çeşitli kurnazlıklar ile parça değişimi gerçekleştirilerek hasarı giderilmiş, hatta kilometresi düşürülme işine gidilmiş pek çok araç oto galeriler ya da araç pazarları içerisinde yüksek fiyatlardan alıcıları kandırmak için hazır tutulur. Bu araçlar hem alıcılar konusunda hem de bizlerin trafikte yer alan güvenliğine ciddi tehditler oluşturur. Tramer tüm bu mağduriyetlerin tam anlamı ile önüne geçebilmek amacıyla devreye koyulmuş etkili bir uygulama olarak bulunur. İlgilendiğiniz aracın kasko, trafik, trafik poliçesi, karayolları taşımacılık sigortası gibi pek çok konuda bilgilendirmektedir. Peki, tramer nereden sorgulanır?

Tramer Nereden Sorgulanır?

Tramer sorgulama uygulaması, geniş sorgulama alanı, hızlı ve kolay bir sorgulama işlemi yer alması ile kullanıcılardan tam not almaya devam etmektedir.

 

Tramer ilk olarak SMS yolu ile sorgulanabilmektedir. SMS yardımı ile arabaların hasar geçmişlerini, plaka, hasar kayıtları, eksper raporu ile beraber değişen parçaları, kaza tespit tutanakları, araç detayları, hayat sigortası açıklaması, mağdur bilgileri, trafik poliçesinin kontrol işi, trafik poliçesine ait vade hatırlatma konularına da kolayca ulaşabilirsiniz. ‘5664’ numarasına kısa mesaj atarak istediğiniz bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Sorgulama gerçekleştirmek istediğiniz konu ile ilgili aşağıda verilen linkten yardım alarak da anında ulaşabilirsiniz.

Tramer sorgulamasının ikinci yolu ise herhangi bir resmi kuruma müracaat etmeden internet portalından da yapılan işlemlerdir. Online olarak internet sitesine giriş yaptıktan sonra ‘sorgulamalar’ seçeneği ile beraber dilediğiniz sorgulama işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Alt bölümde yer alan linke tıklayarak SBM’nin online sitesinden tramer sorgulamalarınızı anında kolayca yapabilirsiniz.

E-Devlet Online Sitesinden Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Online İnternet Sitesinden Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Tramer Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK