Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Raporu Sonucu

Tramer Raporu Sonucu

0
PAYLAŞ

Günümüzde pek çok kişi araç sahibi olmak istemektedir. Bunun için ikinci el otolar sıfırlara göre daha çok tercih edilmektedir. İkinci el otoların tercih edilmesinin sebebi daha ucuz olmasıdır. Fakat bu durum ikinci el otolarda güvenlik sorununu da ortaya çıkarmaktadır. Bazı ikinci el oto satıcıları araç hakkında gerçek bilgileri saklamakta ve sürücülere araç hakkında gerçek bilgiler vermemektedir. Sürücülerin bu konuda mağdur olmaması için günümüzde araç sorgula sistemleri çıkmıştır. Tramer de bu sorgulama sistemlerinden biridir. Bu sistemler aracın sigortai kasko ve hasar kaydı ile ilgili bilgilere erişmek mümkündür. Özellikle aracın hasar durumuyla ilgili bilgilere ulaşmak için bu yöntemden yararlanmak sürücülerin çok işine yaramaktadır. Bunun için tramer kaydı olması gerekir. Bu kayıtla birlikte aracın taramer rapor sonucu ortaya çıkar. Bu konuda size yardımcı olmak adına sizlere bu konuda bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Siz de bu bilgiler ışığıyla araç hakkında detaylı bilgiler edinerek ona göre bir yol çizebilirsiniz.

Tramer Rapor Sonucuna Nasıl Ulaşılmaktadır?

Tramer rapor sonucu ile araçla ilgili aracın hasar durumu, hasarın derecesi ve hasarın ne zaman yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bu sonuca ulaşmak için elinizde iki seçenek bulunmaktadır. Birincisi SMS yoluyla mobil üzerinden sorgulama yaptırmak diğeri ise internet sitesinden sorgulama işlemi yaptırmaktır.

 

SMS yoluyla sorgulama yaptırmak için telefonunuzun mesaj bölümüne girmeniz gerekir. Mesaj bölümüne girdikten sonra buradan araç plakasını girerek 5664’e mesaj göndermenizdir. 7 TL gibi bir ücret karşılığında bu işlemi yapabilir ve araç hakkında sorgulama yaptırabilirsiniz.

Diğer bir yol olan internet üzerinde tramer sorgulama yapmak için alttaki linke tıklamanız gerekir. Tıkladıktan sonra karşınıza bir sayfa çıkacak. Bu sayfada aracın plaka numarası, sizin TC bilginiz, sigortalı vergi kimlik bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Size uygun olan seçeneği seçip doğru bir şekilde doldurduktan sonra ara butonuna basmanız gerekir. Bu şekilde tramer rapor sonucuna ulaşarak araçla ilgili her türlü bilgilerin yer aldığı bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylece temiz ve güvenli bir oto alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Tramer Rapor Sonucu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK