Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Raporu

Tramer Raporu

0
PAYLAŞ

Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sürücüler tarafından bilinen kısaltılmış adı Tramerdir. Bu kurumdan bilgi almak için iki yöntem bulunmaktadır. Araç sahipleri telefondan SMS yolu ile veya internet üzerinden tramer sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu kuruluş çok eskiye dayanan ve sağlamış olduğu yararlar ile yıllardır ayakta kalan bir kuruluştur. Günümüzde aktif olarak kullanılan bu kuruluş sürücülerin kendi kendilerine kolaylıkla cep telefonlarından veya internet üzerinden işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebileceği işlemleri ortaya çıkartmıştır. Tramer üzerinden aracınız ile ilgili pek çok işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler araç sorgulama işlemleri, kaza tespit tutanağı, kasko poliçe sorgulama gibi pek çok işlemi kapsamaktadır.

Tramer mobil uygulamanın bir diğer adı ile cep telefonu üzerinden sorgulama işleminin ismi OTOKONTROL 5664’tür. Bu uygulama yardımı ile; araç detay, parça detay, hasar, kasko, hayat, mağdur, trafik ve tutanak gibi aracınıza ait pek çok bilgiye kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Tramer sisteminin kullanımı ücretlidir ve her sorgulama başına 7 TL ücret tahsil edilmektedir. Bu kullanım ücreti Turkcell, Avea ve Vodafone operatörleri için ortaktır. Sorgulama yapmak istediğiniz işlemin adını SMS olarak yazarak 5664’e kısa mesaj göndererek işlemlerinizi kolay bir şekilde kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz mesajın cevabı dakikalar içerisinde kısa bir sürede tarafınıza yine mesaj olarak bildirilmektedir.

Tramer Raporu Nasıl Alınır?

 

Yukarıdaki yazıda da belirttiğimiz gibi tramer aracınız hakkında her konuda bilgi vermekte olan bir uygulamadır. Araç satın almak istediğinizde yeni araç veya ikinci el araç fark etmeksizin tramer raporuna bakarak aracın geçmişi ile ilgili tüm detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Aşağıda verilen link üzerinden tramer raporuna erişim sağlayabilirsiniz.

Tramer Raporu İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK