Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Yanlış Hasar Kaydı

Tramer Yanlış Hasar Kaydı

0
PAYLAŞ

Araçlarda kazalar meydana geldiği zaman, hasar analizi yapılıp sonrasında hasar kaydı tutulmaktadır. Tüm hasar kayıtları da tramerin veri havuzuna eklenir. Hasar kaydı tutulmuş olan araçların hasar bilgileri ile beraber kaza tespit tutanakları tramer veri tabanında kayıtlı yer alır. Bu yüzden sahip olduğunuz aracınız kaza yaptığında araç ile ilgili tüm hasar sorgulama işlemleri ve tutanaklarına tramer aracılığı ile beraber yapacağınız sorgulamalar ile ulaşabilirsiniz. Tramer kaza kayıtlarını tutmuş olan eksperler, gerekli teknik analizlerin yapılması esnasında oluşturulan eksper raporları daha sonrasında tramer bilgi sistemine girilir. Ancak bazı durumlarda yanlış bilgiler girilir. Bunun nedeni hasar sorgulaması yaptığınızda bilgiler üzerinde bir yanlışlık olduğuna rastlamanız esnasında bu duruma itiraz edebilme hakkına sahip olabilirsiniz. Bu nedenle şimdi yazımız içerisinde tramer yanlış hasar kaydı yapılması esnasında bunun nasıl düzeltilebileceğini anlatacağız.

Tramer Yanlış Hasar Kaydı Nasıl Sorgulanır?

Tramer yanlış hasar kaydı yer aldığını düşünüyorsanız ilk olarak SMS ile beraber tramer araç hasar sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Cep telefonlarınızdan kısa mesaj göndererek bu bilgiye hemen ulaşabiliriz. SBM’nin veri tabanı üzerinde bulunan muayene bilgileri, hasar kaydı sorgulama uygulamasını yapılarak kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Bunun için telefonunuzun mesaj bölümüne ‘’HASAR’’ yazılır daha sonrasında ise bir boşluk bırakılır. Ardından aracın plakasına giriş yapılır. Mesaj alıcısı kısmına ‘5664’ yazılarak kısa mesaj atılır. Kısa zaman içerisinde istediğiniz bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Fakat bu işlem SBM’nin vermiş olduğu hizmet bedeli olarak 7 TL karşılığında sağlanır.

 

Daha sonrasında ise gerekli bilgileri aldıktan hemen sonra oluşturulan yanlış kaza tespit tutanağını sorgulama ile beraber bu tutanağa itiraz etme sebebi ile Tramer online sitesine giriş gerçekleştirilir. Sitede yer alan ‘sorgulamalar’ kısmına gelindiği zaman ‘ kaza tespit tutanağı sorgulama’ sorgulama tipi olarak seçilmektedir. Daha sonrasında ise ekranda 3 farklı sorgulama seçeneği belirmektedir. Bu seçenekler arasında se plaka ve sigortalı T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemi, plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile sorgulama uygulaması ve plaka ve sürücü T.C kimlik numarası ile sorgulama işlemidir. Bunlardan herhangi biri ile işlemlerinize kolay bir şekilde devam edebilirsiniz.

Eğer plaka ile beraber sigortalı T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapmak istemeniz durumunda öncelikli olarak doğru bir şekilde plaka ve kimlik numarası girmeniz gerekir. Daha sonrasında ise doğrulama kodu da doğru bir şekilde girilerek ‘ ara’ butonuna tıklanabilir.

Eğer plaka ile beraber sigortalı vergi kimlik numarası ile sorgulama yapmak istiyorsanız öncelikle doğru bir şekilde plaka ve sigortalı olarak bulunan vergi kimlik numarasını girmeniz gerekir. Daha sonra doğrulama kodu da internet üzerinden doğru bir şekilde girilerek ‘ ara’ butonuna tıklanır.

Plaka ve sürücü T.C kimlik numarası ile sorgulama yapmak istiyorsanız ilk olarak doğru bir şekilde plaka ve sürücü kimlik numarasını girmeniz gerekir. Daha sonrasında doğrulama kodu da doğru bir şekilde girilerek ‘ara’ butonuna tıklanır. Tüm bu uygulamalar sonucunda yanlış girilmiş bilgilerin kaydı alınır ve itiraz edilme işlemine başlanır.

SBM Üzerinden Tramer Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama İşlemi Yapmak ve İtiraz Etmek İçin TIKLAYINIZ!

Tramer Yanlış Hasar Kaydı Nasıl Düzeltilir?

Tramer yanlış hasar kaydı koşullarını tespit ettiğiniz durumlarda Tramer üzerinden itiraz edip düzeltme talep edilmektedir. Bu nedenle ilk olarak aşağıda vereceğimiz bilgiler takip etmeniz gerekir.

Tramerin yanlış hasar kaydı yer alan ve buna itiraz etmek isteyen pek çok vatandaşa sağladığı ‘ hasar itiraz formu’ ile beraber yanlış hasar kaydına bu formu doldurma işlemi ile itiraz edebilirsiniz. Yukarıda oklarla gösterilen boşluklu bölümleri doğu şekilde doldurmanız gerekir.

Devamında ise yine oklarla belirtilmiş olan yerleri doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Etkili bir geri dönüş almak için internet üzerinden doldurduğunuz bilgilerinizi girerken doğru olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun yanında sizlere ulaşılabilecek iletişim numara ve adreslerini de internet üzerinden doğru vermeye özen göstermelisiniz. Tüm boşluklu alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra ‘ kaydet’ butonuna basınız. Bu işlemlerden hemen sonra internet üzerinden hasar itiraz formu kaydedilmektedir

Tramer ‘e iletilmiş olan bu itiraz formu görevliler aracılığı ile beraber incelenerek yanlış hasar kaydının düzeltilmesi amacıyla sizlerle iletişime geçilmekte ve bu konudaki sorun halledilmektedir.

SMS İle Tramer Araç Hasar Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Tramer Yanlış Hasar Kaydı Hasar İtiraz Formuna Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK