Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Yetkili Acente

Tramer Yetkili Acente

0
PAYLAŞ

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi içerisinde Tıbbi Kötü Uygulama Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, Zorunlu Trafik, Hayat, Sağlık, Zorunlu Kara yolu Taşımacılık Mali Sorumluluk, Yeşil kart, Ferdi Kaza, Motorlu Kara Taşıtları, Kasko, Tehlikeli Maddeler ile beraber Tüp gaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası ve Mesleki Sorumluluk Sigortalarına ait bilgiler yer almaktadır. Türkiye Sigorta ve Reasürans firmaları birliği kapsamı içerisinde tüzel kişiliği yer alan bir kurum olarak bulunur. Tüzel yapısı nedeni ile şube ve şubeler açılmaktadır. Bu yüzden SBM kapsamındaki branşlar üzerinde ruhsat sahibi olan sigorta şirketleri merkezin doğal üyesi olmaktadır. Birimleri;

SAGMER (Sağlık Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi),

TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi),

 

HATMER (Sigorta Hasar Takip ve Gözetim Sistemi),

HAYMER (Hayat Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)

olarak insanlara hizmet vermektedir. Tramer uygulaması Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinmiş olan kurumun kısa adı olarak yer alır. Bu uygulamaya tüm sigorta bilgi durumlarını içinde barındıran sigorta verileri deposu da denilmektedir. Tramer uygulaması kasko, trafik sigortası, kara yolu taşımacılık sigortası gibi pek çok konuda araçlar ile ilgili bilgilerin yer aldığı internet sitesidir. Kasko, trafik sigortası, taşımacılık sigortalarını yenilemek adına bu site üzerinde yararlanılan bilgilerle poliçe yenilenmesi yapılmaktadır. Araçların sigortalarının yer alıp almadığı mevcut poliçelerin görüntülenmesi gibi pek çok işlemler de yapılabilmektedir. Bunun yanunda tramer sorgulamaları ile beraber araç ile ilgili sigorta işlemleri uygulanabileceği gibi aracın hasarı olup olmadığını öğrenebilir ve kaza bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Tramer sisteminden faydalanmak için Tramer’e bağlı çalışmış olan ve hizmet sunan acenteler ile nasıl bağlantıya geçileceği veya en yakın tramer yetkili acente yetkilileri nasıl bulacağımızı bu yazımızda anlatacağız.

Tramer Yetkili Acenteler Nasıl Öğrenilir?

Tramer’e bağlı olarak bulunan acenteleri öğrenmek, bu acenteler aracılığıyla beraber işlemlerinizi yapmak amacıyla, Tramerin yetkili olarak bulunan acente sorgulaması ile sizlere en yakın acenteleri tespit etmenize olanak sağlamaktadır. Bu amaçla Tramer yetkili olarak bulunan acente sorgulama işlemi yapmak için alt bölümde size verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Daha sonra ise karşınıza aşağıdaki ekran çıkmaktadır.

Tramer yetkili olarak bulunan acente sorgulama için ilk olarak yapmanız gerekenlerden bir tanesi bulunduğunuz il tercihini belirtmektedir. Daha sonra yaşadığını şehrin ilçesini de seçmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra son sigorta şirketleri bölümünden hangi sigorta şirketi için sorgulama yapmak istiyorsanız tercihinizi buna göre yapmalısınız. Acenteyi arama sırasında hangi konuda arama gerçekleştiriyorsanız onunla ilgili aranacak kelimeler bölümünü doldurmanız gerekir. Son olarak resimde verilmiş olan karakterleri de büyük küçük harf ve rakamlara dikkat etmek ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Son olarak ‘ara’ butonuna basıldığı zaman Tramer yetkili acente sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz

Tramer yetkili acente sorgulama işlemleri ile beraber sizlere en yakın bulunan Tramer yetkili acenteleri öğrenip, gerekli uygulamaları bu doğrultuda yapabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için SBM’nin müşteri hizmetleri numarası üzerinden yetkilileri arayarak da kolayca yararlanabilirsiniz.

Tramer Yetkili Acenteleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK