Ana sayfa Tramer Sorgulamaları Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Tramer uygulaması Trafik sigortaları bilgi merkezinin kısaltılmış hali olarak yer alır. Sigorta bilgi ve gözetim merkezi içerisinde araçlar ile ilgili işlemlerinin yapılması nedeni ile kurulan bilgi merkezi ile beraber trafikte bulunan araçların kayıt altına alınması ve bu araçların sigorta uygulamalarının tek bir havuzda biriktirilerek takip edilmesidir. Zorunlu trafik sigortası ile beraber hem araç sahiplerine hem de yolcuların can ve mallarını güvence altına almak adına oluşturulan sistemlerin genel adıdır. Artık hemen hemen araçların tamamı sigorta kapsamında korunabilmektedir. Sigortalı yer almayan ve düzenli olarak trafik sigorta poliçelerini yenilenmemiş olan araçlara bazı cezalar verilebilmekte satışları tamamen engellenmekte ve ileri sorunlarda trafikten men dahi edilmektedir. Bu nedenle zorunlu trafik sigortasını yapmak ve poliçeleri takip edebilmek büyük bir önem arz etmektedir.

Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama uygulamalarını Tramerin online internet adresinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Herhangi bir araç ile ilgili olarak bulunan trafik sorgulaması yaparak aracın sigortalı yer alıp almadığını öğrenmek ve eğer sigortalı olarak bulunuyorsa sigortanın bitiş süresini öğrenilebilir. Şayet sorgulamalar esnasında zorunlu olarak bulunan trafik sigortasının süresi bitmiş ise, araç sahibinin en kısa zaman içerisinde yeniden zorunlu trafik sigortası poliçesini yenilemesi gerekir. Çünkü poliçeyi yenilenmemesi durumunda ise ilk çevirme sırasında aracın bağlanması ve ceza kesilmesi muhtemel olmaktadır. Bu sorgulama ile beraber araç sahipleri araçları ve sigorta poliçeleri konusunda istedikleri zaman bilgi sahibi olmaktadır.

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Araçlar üzerinde trafik sigortasının yapılması zorunlu hale geldi. Bunun nedeni ise ağır hasar meydana gelebilen kazalarda, araç sigortaları hasarların belli bir kısmını karşılayarak sigortalıya yardım edebilmektedir. Bunun için zorunlu olarak bulunan trafik sigortasını yaptırmak ve düzenli olarak yeniletmek son derece önemlidir. Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama uygulaması ile beraber sigorta poliçesinin bitiş tarihini hatırlamamanız durumunda plaka bilginiz ve şasi numaranız ile beraber poliçenin yenilenmesi gereken tarihi anında öğrenebilirsiniz. Bu nedenle aracın plakasını bilmek önemli olmaktadır. Tramer aracılığı ile beraber zorunlu trafik sigorta sorgulama faaliyetleri ile tüm bu sorularınıza kolayca cevap bulabilirsiniz. Tramer zorunlu trafik araç sigortası konusunda sorgulama işlemi yapmak için öncelikli olarak yazının sonundaki linke tıklayınız. Link sizi aşağıdaki ekrana yönlendirmektedir.

Zorunlu olarak bulunan trafik sorgulama uygulamasını 3 farklı şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak ‘plaka ve TC kimlik numarası ile sorgulama işlemi’ ile sorgulayabilirsiniz. Bu yüzden aracın plakası ve TC kimlik numarası girilmelidir. Daha sonra ise doğrulama kodu da girilerek ‘ara’ bölümüne basılır. Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama faaliyeti tamamlanmış olmaktadır.

Diğer bir Tramer zorunlu olarak bulunan trafik sigortası sorgulama seçeneği ise ‘plaka ve vergi kimlik numarası ile sorgulama’ uygulamasıdır. Bu doğrultuda plaka ile beraber vergi kimlik numarası sırasıyla girilmelidir. Ardından ise doğrulama kodu da doğrulanır ve ‘ara’ butonuna tıklanır.

Daha sonra ise son olarak ‘sigorta bilgileri ile beraber sorgulama’ işlemi yer almaktadır. Bu doğrultuda sigorta şirketi seçilmektedir. Daha sonra acente numarası, poliçe numarası, yenileme numarası da girilir. Daha sonra ise doğrulama kodu da doğrulanarak ‘ara’ butonuna basılmakta ve işlem tamamlanır. Bu üç sorgulama işlemi sayesinde Tramer zorunlu trafik sigortası sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Tramer Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK