Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Tunceli Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Tunceli Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bilgi Çağı’nda olduğumuz için artık teknoloji herkesin hayatında çok büyük bir yer kaplamaya başladı. Eskiden uzun saatler harcanarak yapılan her türlü işlemin şimdi internet üzerinden yalnızca dakikalar içerisinde yapılması mümkün bir hale geldi. Bu doğrultuda da kurum ve kuruluşlar varlıklarını sürdürebilmek ve insanlara fayda sağlayabilmek amacıyla teknolojiyle doğru orantılı olarak kendilerini geliştirmek zorunda kaldılar.

Belediyeler de teknolojiye uyum sağlayarak internet üzerinden aktif bir şekilde hizmet vermeye başladılar. Böylece vatandaşları mağdur etmeden onların işlerini kolaylaştırmayı başardılar. Vatandaşlara da oldukça büyük bir zaman tasarrufu imkânı verilmiş oldu . Vatandaşlar artık belediyelere giderek işlerini halletmek yerine internet sitelerini kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde işlerini görebiliyorlar. Vatandaşlar bu hizmeti genellikle faturalarını sorgulamak, borçlarını ve son ödeme tarihlerini öğrenmek için kullanıyorlar. Faturalarında meydana gelen artışları istedikleri zaman öğrenebiliyorlar. Böylece mağdur olmadan borçlarını takip edebiliyorlar ve gününde ödeyerek görevlerini de yerine getiriyorlar.

Bu elektronik hizmetleri kullanmak bütün belediyeler için gereklidir. Fakat günümüzde internet üzerinden hizmet vermeyen belediyeler de vardır. Tunceli ilinde yaşayan vatandaşlar için Tunceli Belediyesi su fatura sorgulama sistemi aktif bir şekilde kullanımdadır. Bu sistem sayesinde sadece su faturasını değil, kişiler diğer faturalarını da sorgulayabilmektedir. Fatura sorgulama, fatura borçları, son ödeme tarihleri bu sistem üzerinden çok kolay bir şekilde öğrenilebilir. Oldukça güvenli bir sistemdir. Belediyenin resmi internet sitesi üzerinden sorgulamalar yapıldığı için kişilerin bilgileri, borçları, T.C. kimlik numaraları asla başka kişiler ile paylaşılmamaktadır. Bu nedenle de kullanıcılar güvenlik ilkesi çerçevesi içinde faturalarını online olarak sorgulayabilmektedir.

 

Bazı belediyeler daha farklı bir sistem ile çalışmaktadır. Fatura ödemelerini internet siteleri üzerinden yapma imkânı sunmayan belediyelerin bir kısmı bankaların internet siteleri üzerinden ödeme kabul etmektedir. Ancak Tunceli Belediyesi ödemelerini, kendi internet sitesi üzerinden almaktadır. Bu şekilde internet üzerinden ne kadar güvenli olsa da kredi kartı bilgilerini girmek istemeyen vatandaşlar olabilmektedir. Onlar için de Tunceli Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden hangi ödeme noktasına ödeme yapabilecekleri hakkında bilgi sunulmaktadır. Yani her talebe yönelik bir hizmet bulunmaktadır.

Tunceli Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi internet sitesi üzerinden yapılacak su fatura sorgulama işlemleri için üyelik gerekmektedir. Üyelik bilgileri ile çok kolay bir şekilde fatura sorgulanabilmektedir. Siteye girildiği zaman sağ alt köşede bulunan giriş butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfada ilk yapılması gereken şey T.C. kimlik numarası ve daha önceden belirlenen şifreyi girmektir. Bu sayede T.C. kimlik numarası bilinse de şifre bilinmediği için bir başkası giriş yapamaz. Bilgilerin doğru yazılıp yazılmadığı kontrol edildikten sonra giriş butonuna tıklanmalıdır. 

Güvenlik için bu bilgiler hiç kimse ile paylaşılmamalıdır. Açılan sayfa üzerinden rahatça faturalar sorgulanabilmektedir.

Tunceli Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK