Ana sayfa Sınavlar TUS Sonuçları Sorgulama

TUS Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

Ülkemizde Milyonlarca doktor bu yıl TUS sınavına girerek uzman olmaya çalıştı. Doktorlar için büyük bir önemi olan bu sınavın sonucu da aynen sınava girmek gibi onları çok heyecanlandırmaktadır. Sadece TUS’a girmiş olan doktor adaylarını değil, yakınlarını, anne babaları ve o kişilere yakın olan kişileri de ilgilendiriyor. Bizlerde bu yazımızın içeriğinde siz değerli okuyucularımız için TUS sonuç sorgulama işlemini ve bu işlemin nasıl yapıldığını anlattık. Tüm sorgulama işlemlerini yapabilmek için internet kullanarak kısa süre içerisinde kolay bir şekilde sorgulamanızı yapabilirsiniz. Tüm sorgulama işlemleri artık eskisi gibi zor şartlar altında yapılmıyor. İnternetten online olarak birçok sorgulama işleminizi yapabiliyorsunuz. TUS sonucunu sorgulama işleminizi yapmak istiyorsanız sizlere aşağıda vermiş olduğumuz adımları teker teker uygulamanız yeterli olacaktır. Sizlerle paylaştığımız adımlar da hata yapmamanız için sizler için aşağıdaki adımlara ait hemen bilgilerin altlarında resimlerini de paylaştık. Ayrıca TUS sonuç sorgulama işlemleri için bu sistemde hiçbir şekilde bir şifreye gerek bulunmamaktadır. Şimdi bu sayfamız üzerinde sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı anlatalım.

TUS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

TUS sonuç sorgulama işlemlerinizi yapmak için öncelikli olarak aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine bir kez tıklayınız.

 

Bağlantı adresini tıkladıktan sonra önünüze açılan sayfa üzerinden karşımıza aşağıdaki görseldeki gibi bir sorgulama sayfası çıkacaktır. Bu sayfada sizden T.C kimlik numaranızı veya bunun dışında YU numaranızı girmeniz istenmektedir. Bu sistem üzerinden düzgün ve eksiksiz olarak sisteme T.C kimlik numaranızı yazınız.

Bu işlemden sonra sistem üzerine sizden istenilen aday numaranızı yazmanız gerekmektedir.

İşlemi tamamlayabilmek için “gönder ” butonunu tıklamalısınız ve böylece TUS sınav sonuç sorgulama işleminizi başarı ile tamamlamış oluyorsunuz.

Buna ek olarak yazının hemen alt kısmında ÖSYM’nin yaptığı açıklamayı da okuyalım. Belirtilen adresten farklı bir adres üzerinde lütfen T.C kimlik numaranızı ve diğer aday bilgilerinizi kötü sonuçlar yaşamak istemiyorsanız dikkatli bir şekilde okuduktan sonra sisteme girmelisiniz. Sizlerin kullanması için verdiğimiz bu link tam olarak ÖSYM sitesine sonuç öğrenmek için sizleri yönlendiren linktir. Bu link üzerinden bilgi alırken tam olarak güvenebilirsiniz. Sorgulama yaparken bu linki gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. TUS sonucu sorgulama işleminizi güvenli bir şekilde yapabilmek için aşağıdaki kurum linkine tıklayınız.

TUS Sonuçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK