Ana sayfa Tüvtürk Sorgulamaları Tüvtürk Araç Muayene Sorgulama

Tüvtürk Araç Muayene Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç muayene ve bakım işlemleri için tek sorumluk kuruluş Tüvtürk olmaktadır. Araçların bakım ve muayene hizmetleri alabilmesi için her ilde şubesi olan kurumdan trafiğe çıkarken yazılı olarak izin almaları gerekir. Bu izin muayene ve bakım sırasında trafiğe çıkmak için yeterli olarak görülen araçlara verilir. Aracın sınıfına göre muayene zamanlarında farklılık olabilir. Muayene zamanı geldiğinde aracınızın bakım ve muayene işlemlerini yaptırmak için TÜVTÜRK şubesine gerekli belgelerle gitmeniz ve ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir.

Araç sayısının artmasıyla birlikte muayene olması gereken araç sayısında da artış olur. Yoğun muayene trafiğine takılmamak için muayene ve bakım öncesinde randevu almanız yararınıza olacaktır. Randevu için kurumun online internet sitesinden giriş yapabilir ya da ilgili tlf numarasını arayarak randevunuzu alabilirsiniz. Bunun dışında araçların muayene durumları ile ilgili bilgi almaları için online siteden sorgulama işlemleri de yapabilirsiniz. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı kapsamında olan E-Devlet üzerinden de Tüvtürk Araç Muayene Sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

Tüvtürk Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Kuruma ait olan internet sitesi aracılığı ile sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için siteye giriş yaptıktan sonra aracınızın plaka numarasını ve muayene numarasını girmelisiniz. Bu bilgiler ışığında aracınızın muayene sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Alttaki bağlantıdan giriş yaparak kolayca sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Linke girdikten sonra karşınıza çıkan sayfada gerekli bilgileri doldurduktan sonra sorgula butonuna basıyorsunuz. Tüm bilgiler karşınıza ayrıntılı olarak çıkıyor.

Tüvtürk Araç Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet İle Tüvtürk Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç bakım ve muayene sorgulama işlemleri için diğer bir yol da E- Devlet sisteminden giriş yaparak sorgulama işlemi yapmaktır. Yazının sonunda yer alan linke tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Kimlik bilgileri doğrulandıktan sonra sisteme girilir. Burada TC kimlik bilgileri ve E-Devlet şifresi istenir. Şifreniz yoksa E- Devlet şifresi edinmek için en yakın PTT kurumuna giderek 2TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Bu şifre ile giriş yaparak araç muayene sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Tüm bilgiler ayrıntılı ekrana gelir.

E-Devlet Tüvtürk Araç Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK