Ana sayfa Tüvtürk Sorgulamaları Tüvtürk Muayene Erteleme

Tüvtürk Muayene Erteleme

0
PAYLAŞ

İnsan hayatının en önemli unsurlarından birisidir kişisel araçlar. Ancak onların sağlıklı çalıştığından ve seyahatlerin güvenilir şekilde yapılabileceğinden emin olabilmek adına düzenli olarak yapılması gereken kontroller vardır. Devlet eli ile zorunlu hale getirilmiş bu kontrollere araç muayenesi denilir.

Araç muayenesi devletin yetkilendirdiği merkezlerde yapılabilir ve Tüvtürk Merkezleri olarak bilinir. Buralarandan alınacak randevular ile verilen yer ve saatte merkezde olarak araç muayeneleri gerçekleşir.

Özel araçların iki yılda, ticari araçların ise her yıl yaptırması zorunlu olan bu muayeneler, önceden alınan randevular ile daha kolay ve çabuk bir şekilde sonuçlanabilir. Ancak istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilir ya da hiç beklenmeyen işler çıkabilir. Bu durumda elbette Tüvtürk’ten alınan randevunun iptali ya da daha sonraki ya da önceki bir tarihe değiştirme yapılabilmektedir.

 

Aşağıda verilen linke tıklayarak, Tüvtürk resmi telefon hatları ile ya da Tüvtürk resmi internet sitesinden randevu değişiklikleri yapılabilmektedir.

Muayene Erteleme

İnternet kullanmayan kişiler için araç muayenesinin iptali ya da ertelenmesi için kullanılabilecek en kolay yol elbette ücretsiz Tüvtürk randevu telefonlarını aramaktır. 0 888 233 96 11 numaralı telefondan arama yapılarak, randevu ertelemesi kolay şekilde gerçekleşir. Telefon ile yapılan aramalarda tek bilinmesi gereken şey aracın plakası ve daha önceden alınan randevunun detaylarıdır.

İnternet kullanıcıları için de son derece kolay olan muayene erteleme işlemleri Tüvtürk’ün resmi internet sitesinden yapılabilmektedir. Ancak unutulmaması gereken nokta şudur: Bir plaka için randevu erteleme ya da iptali bir yıl içinde üç kez yapılırsa o plaka için yıl içinde bir daha randevu verilmemektedir. Kısacası zorunlu haller dışında araç muayene randevusunda oynamalar yapılmamalıdır.

Sitemizde verilen linke tıkladığınızda ilk olarak plaka bilgisinin girildiği ekran açılır. Burada plaka ve değişecek olan randevunun alındığı il girişi yapılır. Devam düğmesine basıldığında ikinci uyarı ekranı açılır. Burada araca ait trafik cezası, OGS kaçak geçiş cezaları ve varsa vergi borcu görüntülenir. Bu borçların muayene öncesinden ödenmesi gereği hatırlatılır. Eğer randevudan önce ödeme yapılamayacak ise dikkatli olunmalıdır. Borcu olan araç muayene edilemez. Eğer borç yoksa ya da kısa zamanda ödenecek ise tekrar devam düğmesine basılır.

Uyarı ekranının ardından açılan ekran daha önce alınmış olan randevu tarihinin görüntülendiği sayfadır.Randevu detaylarının görüntülenebilmesi için araç sahibinin soyismi girilmelidir. Soyisim girildikten sonra devam düğmesine basılarak detay sayfası açılır. Bu sayfada detaylı olarak randevu tarihi, saati, yeri, hizmet bedeli ve varsa gecikme bedeli görüntülenir. Alınan bilgilerde değişiklik yapılmadan geri dönmek de mümkündür. Ancak amaç randevu tarihini değiştirmek ise güncelle düğmesine basılır.

Güncelleme yani randevu değişikliği ekranında öncelikle araç tipi seçimi tekrar yaptırılır. Muayeneye girecek aracın türüne göre seçim yapılmalıdır. İlk randevu alırken açılmış olan sayfalar tek tek tekrar açılır ve ilgili bilgilerin girilmesi beklenir. Plaka ve şehir dışındaki tüm bilgiler bu sayfalar aracılığı ile değiştirilebilir.

Muayene tipinde ilk randevu alınması halinde normal, randevu değişikliklerinde muayene tekrarı seçilmelidir. Randevu tarihinin belirlendiği ekranda son muayene geçerlilik tarihi, randevu alınacak istesyon, randevu saati bilgileri girilir ve randevuyu onayla düğmesine basılarak randevu değişikliği tamamlanmış olur.

Unutulmamalıdır ki muayeneye girecek olan aracın muayene öncesinde tüm borçları ödenmiş olmalıdır. Muayeneye gitmeden önce egzos emisyon ölçümü yaptırmak faydalı olabilir. Ancak son günlerde artık Tüvtürk araç muayene istasyonlarında da egzos emisyon ölçümü yapılabilmektedir.

Araç muayenesi için yaklaşık olarak randevu tarihinde ve saatinde iki saat kadar bir zaman programlamak yeterli olacaktır.

Tüvtürk Muayene Erteleme İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK