Ana sayfa Tüvtürk Sorgulamaları Tüvtürk Muayene Sorgulama

Tüvtürk Muayene Sorgulama

0
PAYLAŞ

2918 sayılı kanun gereği düzenli olarak yapılması zorunlu araç muayenelerinde zaman zaman sorgulama  ihtiyacı  hissedilebilir.  Çoğu  zaman  çalışanlara yaptırılan muayenelerin kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Yanında çalışan insanların yaptıkları işlemlerin kontrol edilmesi gerektiğine inanan pek çok işveren bu yöntemi kullanmaktadır.

Bu sorgulama ile araç muayenesi gerçekten Tüvtürk istasyonlarında mı yapılmış, muayene sonucu ne olmuş gibi sorulara cevap bulunabilir. Ayrıca sahtecilik konularında da uyanık olmak ve yapılan işlemin sağlamasının yapılması günümüz şartlarında doğru olacaktır.

Tüvtürk Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene Sorgulama

 

Sorgulamalar iki şekilde yapılabilir.

İlk olarak e-Devlet sistemi içinde araç muayene sorgulaması mümkündür. Burada sadece plaka girilerek sorgulama sonucu öğrenilebilir. Ancak elbette e-Devlet sistemine giriş yapabilmek için bir şifreye ihtiyaç duyulacaktır. Hala şifre edinmemiş olanlar için PTT şubelerinde e-Devlet şifresi temin edilebilmektedir. Bu şifre cüz’i bir ücret karşılığında vatandaşa, kişisel olarak sunulmaktadır.

İkinci bir yol ise devlet tarafından yetkilendirilmiş Tüvtürk Merkezi’nin resmi internet sitesinden sorgulama yapmaktır. Bu sistemde de sadece plaka numarası ile sorgulama gerçekleşebilir.

Tüvtürk internet sitesinden araç muayene sorgulama seçimi yapıldığında açılan ekranda aracın plakasının ve muayene numarasının yazılması için uygun alanlar mevcuttur. Araç plakasını yazarak sorgula düğmesine basılarak muayene sonucu dışında istasyon adı, hizmet tipi ve muayene tarihi bilgileri alınabilir. Ancak muayene numarası da yazılır ise muayene sonucu ekranda görünecektir.

Böylece Tüvtürk muayene sorgulama işlemi gerçekleştirilmiş olur.

E-Devlet Tüvtürk Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK