Ana sayfa Tüvtürk Sorgulamaları Tüvtürk Sorgulama

Tüvtürk Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafiğe çıkmadan önce belirli zaman aralıklarında araçların periyodik bakım ve muayene işlemlerini yaptırmaları sürücüler, yayalar ve araçlar için oldukça önemlidir. Her araç sahibi için bu işlemler artık yasal bir zorunluluk halini almıştır. Araçların bakım ve muayene işlemlerinle ilgilen tek kurum Tüvtürk olmaktadır. Tüvtürk araçların bakım ve muayene işlemlerinden sorumlu ve yetkili bir kurum olarak bu görevini sürdürmektedir. Bu kurum binlerce çalışanı ile araçların bakım ve periyodik bakımlarını, emisyon ölçümlerini yapar. Yasalara uyan müşterilere bu kurum ücretsiz muayene tekrarları da yapmaktadır.

Tüvtürk kurumunun yapmış olduğu faaliyetler Denizcilik- Haberleşme- Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenir.

Tüvtürk araçların bakım ve muayene işlemleri dışında bazı yenilikler de getirmiştir. Bu konuda kalifiyeli eleman yetiştirmektedir. Devletle iş birliği içinde uzman kişilerce bakım ve muayene işlemleri yapılmaya başlamıştır. Olası trafik kazaların önüne geçmek, can ve mal güvenliğinin önüne geçmek için bu hizmetler verilmektedir.

 

Bu hizmetler; periyodik araç muayenesi, yola elverişlilik muayenesi, tadilat sonrası muayene, zorunlu muayene, egzoz gazı emisyon ölçümü gibi hizmetlerdir.

Araçların periyodik bakımlarının zamanında yapılması olası gecikme bedelleri için de önemlidir. Tüm bu işlemler için sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. Bu konuda Tüvtürk sorgulama yapılır.

Tüvtürk Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araçların sınıf ve cinsine göre bakım ve muayene işlemlerinin yapılması gerekir. Araçların trafikte sağlıklı bir şekilde kullanılması için araç sahipleri de bu bakım ve muayenelerin periyodik sürelerini takip etmek durumundadır. Ceza almamak için de bu önemlidir. Sürücüler online internet sitesinden sorgulama işlemi yaparak muayene süreleri hakkında detaylı bilgi edinebilir. Bunun için Tüvtürk online sitesine giriş yaparak sağ en alt köşedeki araç muayene sorgulama butonuna basmalısınız. Buradan aracınızın plaka numarasını ve muayene numarasını girmelisiniz. Doğrulama kodundan sonra sorgula butonuna bastıktan sonra ayrıntılı olarak istasyon tipi, muayene tarihi ve muayene sonucu ile ilgili ayrıntılı bilgiler edinirsiniz.

Tüvtürk Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

E- Devlet İle Tüvtürk Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tüvtürk internet sitesi dışında E- Devlet şifresi ile giriş yaparak buradan da sorgulama işlemleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Ulaştırma Bakanlığı tarafından hizmet verilen bu kurumdan sorgulama yapmak için alttaki linke tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda kimlik bilgileri doğrulaması yaptıktan sonra doğrula butonuna basarak E-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Bu sayfada kimlik bilgisi ve E-Devlet şifresi istenir. Şifreniz yoksa en yakın PTT kurumuna giderek 2 TL ücret ödeyerek E-Devlet şifresi edinebilirsiniz.

E-Devlet Sitesi Üzerinden Tüvtürk Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK