Ana sayfa Tüvtürk Sorgulamaları Tüvtürk Vekalet Örneği

Tüvtürk Vekalet Örneği

0
PAYLAŞ

Trafik akışında güvenliği sağlamak adına sürücülerin trafiğe çıkmadan önce araçlarının bakım ve muayenelerini yaptırmaları zorunludur. Araç bakım ve muayene hizmetleri devlet kapsamında Tüvtürk kurumu tarafından verilir. Tüm araç sahipleri bu kurumda araçlarının bakım ve muayene işlemlerini yaptırmak zorundadır. Araç sahipleri kendi araçlarını kuruma götürerek muayene yaptırabilecekleri gibi vekalet yoluyla başkasını aracını da muayene ettirebilir. Tüvtürk vekalet örneği alarak başkasının adına aracın bakım ve muayene işlemleri için Tüvtürk’e gidebilirsiniz. Vekalet örneği hakkında bilgi almak için size altta link yayınlayacağız. Bu linke tıklayarak vekalet örneği hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Tüvtürk Vekalet Örneği Nasıl Alınır?

Aracın sahibi olmadığınız durumlarda başkası adına aracı muayene ettirmek için sizden istenen birkaç vekalet işlemleri için belge istenir. Bunları tamamlayınca vekalet alarak aracı muayene ettirebilirsiniz.

 

Öncelikle araç sahibinin kimlik belgesini gösteren nüfus cüzdanı örneği, pasaport aya da ehliyet gibi belgeleri yanınızda getirmeniz gerekir. İlk defa muayeneye götürmek için bu belgeler vekalet almanız için yeterli olacaktır. Daha sonraki muayeneler için bu belgeler yeterli gelmeyecektir. İkinci defa muayene işlemleri içim bu sefer araç sahibinim noter onaylı vekaleti gereklidir. Noterden tasdikli vekalet alındığında aracı muayene ettirmeye götürebilirsiniz. Böylece başkasına ait aracı muayene ettirmeden önce gerekli işlemleri yerine getirmiş olursunuz.

Tüvtürk Vekalet Örneği Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ!

tuvturk-Vekalet-Ornegi

Tüvtürk Vekalet Örnekleri İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK