Ana sayfa Tüvtürk Sorgulamaları Tüvtürk Vize Ücreti

Tüvtürk Vize Ücreti

0
PAYLAŞ

Kullanılmak istenen bir aracın mutlaka muayenesi yapılmalıdır.Araç muayenesi için ise Tüvtürk araç muayene istasyonlarından randevu alarak kontrollerinin yapılması zorunludur.

Bu istasyonlarda araç bazı testlere tabi tutularak güvenliği onaylanır ise trafik vizesi verilir. Elbette bu işlem için belli bir ücret alınmaktadır. Araç türüne göre değişen bu ücretler adaletsizliği ortadan kaldırmak üzere kategorize edilmiştir.

Tüvtürk Vize Ücretleri Ne Kadardır?

 

Aşağıdaki linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Nakit olarak kabul edilen vize ücretleri her yılın aralık ayında tekrar düzenlenir. 2016 yılının aralık ayında, 2017’de uygulamak üzere belirlenen fiyatlar şu şekilde sıralanabilir;

Römorklu ya da römorksuz traktörler, motorosiklet ve motorlu bisikletler için 101,48 TL,

Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork, yarı römorklar için 198,24 TL,

Otobüs, kamyon, çekici ve tankerler için ise 267,86 TL

Bu ücretler sadece ilk muayenede alınmaktadır. Yani kusurlu bulunan araçlar için bir ay onarım süresi tanınmakta ve bu süre içinde yapılacak olan ikinci muayene ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Ancak verilen bu ek süre yan, bir ay geçirilir ise yapılacak olan tekrar muayene de olsa yeniden ücretlendirilecektir.

Araç muayene istasyonlarında ödeme nakit olarak kabul edilmekte ve kredi kartı ile ödeme gibi diğer seçenekler uygulanamamaktadır.

Ayrıca araç muayene zamanı geçirilen her ay için bu fiyatların % 5’i oranında bir gecikme cezası da uygulanır.

TÜVTÜRK Vize Ücreti İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK