Ana sayfa Araç Ücretsiz Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Ücretsiz Araç Hasar Kaydı Sorgulama

0
PAYLAŞ

İkinci el araçlar, motor ya da farklı bir ulaşım aracı satın almadan önce biraz ön araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu yapılan araştırma sizleri büyük hatalardan kurtarabilmekte ve size pek çok konuda yardımcı olmaktadır. Çünkü satın almak istediğiniz aracın hasar bilgilerini ve var ise pert kaydını karıştığı kazaların maddi olarak miktarını öğrenmek büyük ölçüde önem taşımaktadır.       Bunun sebebi ise ikinci el araç piyasasının ilgi gördüğü son yıllarda araç sahipleri aracının pek çok kusurunu saklayarak alıcıyı kandırmaya çalışmakta ve değerinden daha yüksek fiyata aracını satmak istemektedir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için ücretsiz araç hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirerek kendinizi ortaya çıkabilecek sıkıntılara karşı güvence altına alabilirsiniz. İnternetin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte hemen hemen tüm alanlarda sorgulama işlemi internet üzerinden online bir şekilde sağlanabilmektedir. Ücretsiz araç sorgulama hizmetinden faydalanabilmek için ise Tramer en uygun sorgulama sistemlerinin en başında gelmektedir. Bu yazımızda sizleri Tramer uygulaması üzerinden ücretsiz bir şekilde araç hasar kaydı sorgulama işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirmeye çalışacağız. Bu sebepten dolayı aşağıda verilmekte olan yazımızdan bilgiler alarak siz de kolay ve ücretsiz bir şekilde araç hasar kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Araç Hasar Kaydı Sorgulama İşlemleri

Ücretsiz araç hasar kaydı sorgulama işlemi internet sitesi üzerinden online bir şekilde sorgulama yapılmakta olan işlemlerden biridir. Çünkü aracın değerini aracın hasar durumu belirlemektedir.  Aracın daha önceden meydana gelen bir hasarı olup olmadığı ya da daha önceden meydana gelen bir hasar var ise ne kadarlık bir hasarı olduğunu öğrenmektir. Bu sebeple 2. el oto satıcıları bazen bu durumu aracı satarken gizleme yoluna başvurmaktadır. Hasar kaydı sorgulaması işlemi yaparak tüm bu durumlar konusunda daha önceden bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Tramer online internet sitesi üzerinden aracın plaka numarası ile ücretsiz bir şekilde araç hasar kaydı sorgulama işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İlk işlem olarak siteye giriş sağlamanız için aşağıda verilmekte olan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Siteye giriş sağladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir. 3 farklı sorgulama yöntemi  ile sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sorgulama şekillerinden ilki plaka ve sigortalı T.C. kimlik numarası ile hasar kaydı sorgulama işlemidir. Bu işlem için sırası ile araç plakası, sigortalı T.C. kimlik numarası ve güvenlik kodu belirtilen alanlara eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmelidir. Ardından ise ara butonuna tıklayarak ücretsiz araç hasar kaydı sorgulama işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile ücretsiz bir şekilde araç hasar kaydı sorgulama işlemi yapmak için ise; araç plakasını, sigortalı vergi kimlik numarasını ve güvenlik kodu site üzerinde oklarla belirtilen alana girilmelidir. Hemen ardından ise ara butonuna basarak ücretsiz araç hasar kaydı sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

Son sorgulama seçeneği ise plaka ve sürücü T.C. kimlik numarasıdır. Bu sorgulama işleminde sırası ile araç plakasını, sürücünün T.C. kimlik numarası ve sayfada bulunmakta olan güvenlik kodu yazılmalıdır. Sonrasında ise ara butonuna basılarak sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

Bu 3 farklı sorgulama seçeneğini kullanarak ücretsiz araç hasar kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve satın almak istediğiniz aracın sadece plaka numarası üzerinden sorgulama gerçekleştirerek araca ait hasarları ve hasar var ise bu hasarların miktarları hakkında bilgi sahibi olursunuz. Böylece aracı satın alırken daha doğru kararlar vermiş olursunuz.

Ücretsiz Araç Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK