Ana sayfa Sınavlar Üniversite Sorgulama

Üniversite Sorgulama

0
PAYLAŞ

Öğrenciler lise eğitimlerini dört yıl boyunca derslerine çalışarak ve gelecekte iyi bir üniversite kazanarak ve buna bağlı olarak iyi bir meslek edinebilmek hayali ile geçirdikleri zamanlarını ve bu yolda verdikleri emeklerinin karşılığını alabilmek için üniversite sınavlarına girerler. Girmiş oldukları bu üniversite sınavları hem öğrencilerin kendileri için hem de veliler için hem de tüm okullar için çok büyük bir önem taşımaktadır. Tüm veliler çocuklarının geleceklerini düşündükleri için çocuklarının başarılı olup iyi bir üniversiteye girebilmesi için çocuklarını kurslara gönderirler ve özel ders aldırarak bu derslerin karşılığı olarak iyi bir sonuç ile beklenen sınav sonuçlarını öğrenebilmek için sınav sonuçlarının gelmesi için gün sayarlar. Üniversite sorgulama işlemiyle beklenen sonuçlar internet üzerinden online olarak kolay ve güvenli bir biçimde öğrenilebilmektedir. ÖSYS sorgulama işlemleri ile belli olacak olan üniversite sonuçlarını sınava giren tüm öğrenciler ve tüm veliler bunların yanı sıra aynı şekilde öğretmenlerde büyük bir heyecanla sonuçları beklemektedir. ÖSYS sorgulama işlemiyle sınava giren tüm öğrenciler yerleştikleri üniversitenin bilgilerine ve bu üniversiteye kaç puan ile yerleştiği bilgilerine nerede ve ne zaman kayıt yaptırabilecekleri hakkında pek çok bilgiye internet üzerinden erişebilirler. Yazımızın devam kısmında sizlere üniversite sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Üniversite Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Üniversite sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız ÖSYM resmi web sitesi üzeriden gerçekleştirebilmenize imkan oluşturulmuştur. Kolay bir şekilde online bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak yazımızın son kısmında vermiş olduğumuz bağlantı linkini tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılan web sayfası üzerinden 2017-ÖSYS Sonuçları sorgulama işleminiz için açılan sayfada öncelikli olarak T.C. kimlik numaranızı giriniz.

 

T.C kimlik numaranızı eksiksiz ve tam olarak sisteme girdikten sonra sınava kayıt yaptırırken almış olduğunuz aday şifrenizi eksiksiz bir şekilde sisteme girmelisiniz.

Son olarak girmiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonraysa karşınıza çıkacak olan “gönder” butonuna tıklamalısınız.

Bu adımları uyguladığınız zaman ÖSYS sorgulama işleminizi eksiksiz olarak tamamlamış olursunuz. Bu sistem üzerinden ÖSYM sorgulama işlemi yaptığınız gibi, aynı zamanda pek çok bilgiye de bu sistemden erişebilirsiniz.

Üniversite Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK