Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Vergi Cezası Sorgulama

Vergi Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Şahıslara ait olan vergi borç ve cezaları vergi kurumlarına ödenmektedir. Bu borçları zamanında sorgulamak faiz işlemi uygulanmadan ödeme yapmak için önemlidir. Bu açıdan vergi borcunuz en kısa zamanda öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Vergi borçlarını öğrenmek için en kolay yol internet aracılığı ile bu işlemlerinizi yapmanızdır. Maliyeye olan vergi borçlarınızı online olarak kolayca öğrenebilir ve zamanında borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Vergi borçlarınızın ne Kadar olduğunu öğrenmek için vergi dairesine gitmenize gerek kalmadan elektronik ortamda artık öğrenmeniz çok kolay. Bunun için Ulaştırma Bakanlığının E- Devlet sitesi üzerinden ne kadar vergi borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz. E- Devlete üzerinden sorgulama yapmak için öncesinde E- Devlet şifrenizin olması gerekir. Çünkü tüm sorgulama işlemlerini bu şifre yardımıyla yapmak zorundasınız. Şifreniz yoksa en yakın PTT kurumuna giderek 2 TL karşılığında E- Devlet şifresi edinebilirsiniz. Sonrasında bu şifrenizle  siteye giriş yaparak kolayca ceza borçlarınızı sorgulatabilirsiniz.

Online olarak diğer bir sorgulama yolu da Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesinden sorgulamanızı yapmaktır. Bu siteden de giriş yaparak hızlı ve kolay bir şekilde sorgulama yapabilir ve ceza borçlarınızı öğrenebilirsiniz.

 

E Devlet Şifresi İle Vergi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E – devlet şifresi ile sorgulama yapmak için altta sizin için verdiğimiz linke tıklamanız yeterlidir. Linke tıkladıktan sonra hemen sisteme giriş yaptığınızı göreceksiniz. Karşınıza çıkan sayfada ilk önce kimlik belgelerinizi doğrulamanız gerekir. Eksiksiz ve doğru bir şekilde kimlik bilgilerini girdikten sonra doğrula butonuna basmalısınız.

Kimlik bilgilerinizi ve şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yap sayfasına basmalısınız. Buradan vergi borcunuzla ilgili ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Gelir İdaresi İnternet Sitesinden Vergi Cezası Sorgulama

Ülkemizin vergi hesaplarının kayıtlı olduğu yer Gelir İdaresi Başkanlığı olmaktadır. Bu kurum kendi resmi internet sitesinde de bunlarla ilgili hizmetler sunmaktadır. Vergi borcu sorgulama hizmetleri de bu kurumun online olarak sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır.

GİB tarafından online olarak vergi borcu sorgulama işlemlerini kolayca ve hızlı bir şekilde yapmak için altta yer alan linke tıklamanız yeterlidir. Sayfaya tıkladığınızda karşınıza bir ekran açılacaktır. Önce sizin kimlik bilgileriniz girilir. Ardından birinci derecede akrabanızın T. C kimlik numarası, sizin kızlık soy adınız gibi bilgiler girilir. Sonrasında tamam butonuna basmalısınız. Bastıktan sonra vergi borçlarınızla ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Gelir İdaresi İnternet Sitesinden Vergi Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-devlet Vergi Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK