Ana sayfa Burç Özellikleri Sorgulama Yay Burcu Özellikleri Sorgulama

Yay Burcu Özellikleri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Yay  Burcunda doğanlar  22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğmuş olan kimselerdir. Yay burcunun gezegeni Jüpiter aynı yay burçları gibi zenginlik ve neşe kaynağıdır. Yay burcu kişilerinin elementi,  benlik duygusunun bir hayli kuvvetli olduğu ateş elementidir. Yay burcunun uğurlu taşı ise Firuzedir. Firuzenin anlamı gök mavisi rengi olan türkuaz olarak bilinir. Uğurlu kokuları nergis, menekşe ve zambaktır. Yay burcu insanlarının uğurlu günü ise perşembedir. Yay burcunda doğan kişilerin uğurlu renkleri  menekşe moru, mor ve koyu mavidir. Yay burcu insanlarının uğurlu çiçekleri kendilerine has olan ve çok hoş kokusu olan karanfildir bunun yanı sıra kokusu parfümlerde de kullanılan mor menekşeler yay burcu insanının uğurlu çiçeğidir. Yay burçlarının uğurlu sayıları da 7 ve 3 dür.  Yay burçları özgürlüklerine çok fazla düşkün olmaları ile öne çıkmaktadırlar. Ayrıca Yay burcu insanları düşünmeyi çok sever. Enerjileri her zaman en üst seviyede olan yay burçları için burçlar içinde en enerjik burç olduğu söylenilebilir.

Yay Burcunun Genel Özellikleri

Yay burcunda doğan insanlar için   özgürlükçü, iyimser, dürüst, enerjik,  sevimli, açık sözlü, azimli ve çalışkan gibi özellikler söylenebilir. Yay burcunda doğan kişiler ideallerine her zaman sonuna kadar bağlı kimselerdir. İdeallerini hiçbir şey uğruna bırakmayıp  peşinden  koşarlar. Bunun yanı sıra çok da iyimserdirler. Hiç kimsenin  hakkında gereksiz olarak önyargılara kapılmaz, gerektiren durum olmadıkça herkese karşı iyimser düşüncededirler. Yay burcu insanının enerjileri oldukça fazladır. Heyecanlı, pozitif ve her zaman enerjik  insanlardır. Sürekli neşelidirler. Olaylara pozitif yaklaşarak  olaylarla ilgili espri yapabilirler. Mizah duyguları oldukça fazla gelişmiştir. Espriler yaparak  çevresindekileri  güldürürler ve etrafa neşe saçarlar. Espri yapmadıkları zaman bile insanları konuşmaları ile etkileyebilirler. Etkileyici bir konuşma yetenekleri bulunmaktadır. Sosyal çevrede yer edinmeyi evde oturarak zaman geçirmeye yeğlerler. Çevreleri çok geniştir ve çok fazla insanla diyaloga geçerek, onlarla bağlılıklarını sürdürebilmeye hem zaman hem de güç bulabilirler. Arkadaşlarına ve dostlarına oldukça fazla önem verirler. Dostları ile vakit geçirmeyi, arkadaşları ile dışarıda buluşarak planlar yapmayı severler. Yalnızlığı ve yalnız kalmayı asla sevmezler. Yalnız kalmayı sevmedikleri için etraflarında hep birilerinin olmasını isterler. Aile ve akraba bağlarına, dostlarına ve çevresindeki insanlara oldukça çok önem verirler. Yay burcu insanları seyahat etmeyi ve eğlenmeyi çok severler. Gezmeyi, farklı yerler görmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok severler özellikle bu gezileri ve eğlence düzenlemelerini sevdikleri insanlarla yapmaya bayılırlar. Yay burcu insanlarının meraklı bir yapıları vardır. Merak ederlerken, yeni yerler ve yeni bilgileri arayarak keşifler yaparlar. Yeni insanlarla tanışmayı çok severler.  Özgürlüklerine o kadar düşkündürler ki, özgürlüklerinden ödün vereceklerini düşündüklerinde hayattan soğumaları bile muhtemeldir. Yapmayı düşündükleri planlar ve ideallerini gerçekleştirmeleri için özgür bir ortam mutlaka gereklidir. Kimse tarafından kısıtlanmayı ve sınırlandırılmayı sevmezler kısıtlandıklarında huzursuz olurlar. Yay burçları oldukça dürüst insanlardır. Yalan söylemeyi ve kendisine de yalan söylenmesini hiçbir şekilde sevmezler. Her zaman açık sözlüdürler. Yay burçları her zaman kendilerinden emin hareket ederler. Özgüvenleri oldukça fazla yüksektir. Hayata bağlı ve her zaman umutlu insanlardır. Çift karakterleri vardır. Adeta iki farklı insanı içlerinde barındırırlar.  Yay burçları oldukça çok bakımlı insanlardır. Vücutlarına bakmayı, kendilerine bakmayı ve çok bakımlı olmayı severler. Yay burçları güler yüzlü insanlardır.  Onların somurtkan tavırlar sergilediklerini neredeyse göremezsiniz. Duygulu insanlardır ve sanatın her dalına düşkün olabilirler.

 

Yay Burcu Olumlu Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu kişilerinin olumlu özellikleri şöyle sıralanabilir; enerjiktir, güvenilirdir, sevimlidir, idealisttir, karakteristik yapıları olan kişilerdir. Ayrıca yay burcu insanları son derece cömerttirler. Yay burcunun kadını da erkeği de, özgürlüklerine son derece düşkündürler. Açık sözlüdür, dürüsttür, güler yüzlüdür ve neşelidirler. Etrafındakilere her zaman mutluluk saçarlar.

Yay Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Fevri hareket etmeleri ve bazı zamanlarında huzursuz olmaları yay burcu erkeklerinin ve kadınlarının en  öne çıkan olumsuz özelliklerindendir.  Bazen her iki cins de duyarsızca hareket edebilirler. Olaylara karşı duyarsız yaklaşımlarda bulunarak insanları bazı zamanlarda kırabilirler. Kendilerini çok fazla beğenmeleri de olumsuz özelliklerinden birisidir. Fazla iyimser olabildikleri için biraz fazla aldatılabilirler. Genellikle dikkatsizdirler. Tembel olmaları ve çok pratik olmamaları  da olumsuz özelliklerinden birisidir.

Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu kadınlarının gözleri güzel ve parlaktır. Yüzleriyse her zaman gülümsüyor izlenimi verebilir. Yay burcu kadınının saçları da dalgalı ve genellikle karışıktır. Yay burcu kadınları genelde orta boyludurlar. Kıyafet seçimlerini çoğu zaman rahat kıyafetlerden yana yaparlar. Yay kadınlarını neredeyse sürekli spor tarzı giyinirken görürsünüz. Yay burcu kadınları oldukça kültürlü bir yapıda olmayı çok severler. Ayrıca canları sıkkın olsa bile esprili kişilikleri de vardır. Günlerinin çoğunda çok neşelidirler. Yay burcu kadınlarının çoğu çok akıllı ve hızlı kavrayan bir zekaya sahiptirler. Yay burcu kadınları iyimser bir o kadar da düşünceli insanlardır. Çok fedakar ve dost canlısı insanlardır.  Dostlarına önem verirler ve onlar için fedakarlık yapmaktan hiçbir zaman kaçınmazlar. Yay burçlarıyla dost olan kişiler de onları hep yanlarında ister. Gezmeye ve eğlenmeyi severler, keyiflerine düşkündürler. Para onlar  için amaç değil sadece araçtır. Fazlasıyla cömerttirler.  Hayatlarında her zaman farklılıklara, değişikliklere  ve yeniliklere ilgi duyarlar. Eskilerine bağlı ve gelenekçi değillerdir. Özgüvenleri oldukça fazla yüksek kimselerdir. Açık sözlüdürler. Çok coşkulu ve neşeli yapıları vardır. Güvenilir ve çok uyumludurlar. Dürüst kimselerdir. Yay burcu olan kadınlar özgürlüklerine düşkünlüklerini abartarak başına buyruk davranışlar sergileyerek bu halleri ile eşlerini ve ebeveynlerini çileden çıkartabilirler. Bazen kendini beğenmiş tavırlarıyla yakınlarındaki insanları bezdirebilirler. Yay burcu kadınları sorumluluklarını önemsemeden sorumsuzca davranabilirler. Bazı zamanlarda dikkatsizce hareket ederek yakınlarını kırabilirler. Yay burcu kadınları her zaman ona uyum sağlayabilecek ve yanında rahat edebileceği erkeklerden hoşlanırlar. Kendisini fazla sıkmayacak, özgürlüğünü kısıtlamayacak, bunaltmadan sevecek erkeklerden hoşlanırlar. Özgürlüğünü  kısıtlayacak olan erkekleri sevmez, onlardan uzak durur. Bir yay burcu  kadını için partnerinin yanında kendisini iyi hissetmesi çok önemlidir. Bakımlı, fiziği güzel, yakışıklı, kültürlü ve eğlenceli erkekler her zaman yay burcu kadınının hayır diyemeyeceği erkeklerin sınıfındadır.

Yay burcu kadınları aşık olmaya her zaman hazırdırlar. Aslında sadece onları derinden etkileyen, onun vazgeçilmezi olacak birini bekledikleri için bekar kalabilirler. Yay burcu kadını aşık olduğunda doludizgin ve durdurulamaz bir hal alır. Aşırı  kıskanç, kıskançlıkları ile onu sıkan, özgürlüğünü kısıtlayan bir partnerle kesinlikle uyum sağlayamazlar. Yay burcu kadınlarının partnerleri onların istediklerini yerine getirebilmelidir. Çok fazla ilgi ile onu boğmayacak ve aşırı rahat da olmayacak bir eş hayal eder, hayaline kavuşmadan da asla ciddi bir düşünce içine girmez. Üzerine fazla gelinmesinden  ve kısıtlanmaktan kesinlikle hoşlanmazlar. İnce ruhlu ve centilmen erkeklere ilgi duyarlar. Romantik ve duygulu erkeklere hayran olurlar. Eşiyle gezilere katılmayı ve yaz piknikler yapmayı çok sever. Yeniliklere ve  sürprizlere oldukça fazla bayılırlar. Yay burcu kadını için en güzel hediye onun için özel planladığınız bir tatili ona sunmak olacaktır. Deniz ve kumu çok sevdiği için buna asla hayır diyemez. Yay burcu kadıları kendileri sevdiği zaman partnerlerinin  de sevgisini kazanmaya oldukça fazla önem verir. Erkeğine karşı asla yapmacık davranmaz ve içinden geldiği gibi yaşar tüm sevgisini. İlişkisinin gidişatına önem verir ve hiçbir şekilde ilişkisi için fedakarlıklarda  bulunmaktan kaçınmadan sevdiği kimseye zaman ayırır. Sevdiği kimseyi asla ihmal etmeden samimi ve sıcakkanlı bir iletişim kurar. Sevdiği zaman da ömürlük sever. Yay burcu kadınları aslında iş hayatlarında girişimci bir yapıya sahiptirler.  Her konuda olduğu gibi iş hayatlarında da özgüvenleri yüksektir. Çabalarının beğenilmesini ve işlerinin her aşamasında desteklenmesini isterler. Yay burcu kadının destekleyecek olan birine mutlaka çok yakınlarında ihtiyaç duyarlar. Bu desteği hissettiklerinde ise başarıya daha hızlı adımlarla giderek hedefledikleri zirveye ulaşmaya çalışırlar.

Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu erkeklerinin göz hatları geniş yapılıdır.  Saçları ise çok güzel ve dalgalı yapıdadır. Gülümseyen bir yüz ifadesine sahiptir. Yay burcu erkekleri sakal kavramını pek kesmezler, fakat bazıları kirli sakal bırakabilirler.  Yay burcu erkekleri uzun boyludurlar.  Vücutları da oldukça iyi ve atletik yapıdadır.  Yay burcunun kadınları ve erkekleri spor tarzı giyinmeyi severler. Giyimleri veya dış görünüşleri onlar için çok da önemli değildir. Ama bu  da hiç iyi giyinmedikleri anlamına gelmez.  Sadece yay burcu insanları için önemli olan kıyafetin rahat olmasıdır. Çok şık olmasalar da temiz ve bakımlıdırlar.  Yay  burcunun erkeği tam bir beyefendidir, kibardır ve oldukça fazla nezaket sahibi kimselerdir. Neşeli ve sevecen kimselerdir. Yay burcu erkekleri cana yakın olurlar bunun yanı sıra çok iyi niyetlidirler.  Hayata önem verirler ve insanlara da değer verirler. Toplum içinde konuşmayı, sohbet etmeyi çok severler.  Çünkü çok güzel ve etkileyici konuşmalar yapabilirler.  Dostlarını çok  önemserler. Dostları ile vakit geçirmeyi de oldukça çok severler. Özgürlüklerine düşkün ve aktif insanlardır. Yay burcu erkeği para harcamayı çok sever ve çok cömerttir.  Yay burcu erkeği ailesine çok önem verir ve yay burcu erkekleri için aile bireyleri her şeydir. Yay burcu erkekleri ailesine çok düşkünlüğü ile tanınır. Yay burcu erkeklerinin meraklı bir yapısının olması onu çok bilgili ve araştırmacı olmaya iter. Çok bilgilidirler ve her zaman yeni şeyler keşfetmeyi  severler. Kültürlü ve sanatçı insanlarla bir arada olurlar. Neşeli  oldukları kadar enerjik insanlardır. Yay burcu insanını tanıyıp arkadaş edinenler onların arkadaşlıklarından asla vazgeçemezler. Yay burcu erkeklerine göre  partnerleri kendine uyum sağlayacak nitelikte olmalarıdır. Kendisini daraltıp sıkmayacak ve özgürlüğüne engel olmayacak  kadınlara kendi rahatlarını da düşünerek ilgi duyarlar. Olgun kişilikli, maceracı ve sevgi dolu kadınlara hayran kalırlar.  Kendisi gibi neşeli ve hayat dolu olan  sevimli  kadınları severler.

Yay burcu erkekleri için aşk hayatı hem eğlenceli hem de duygusal olmalıdır. Ayrıca yay burcu erkekleri oldukça romantik insanlardır. Romantizmden hoşlanır ve onlar için flörtçü de denilebilir. Uzun soluklu ilişkiler onlar için biraz uzaktır hemen ciddi ilişkiler içine giremezler. Karşıdaki partnerin her zaman onları cesaretlendirilmesi gerekir.  Yay burcu erkekleri aşık olduğu zamanlarda,  gerçek aşkına kavuştuğunda, sadık bir eş  olacak ve ayrılmayı hiç düşünmeyecektir. Bir miktar kıskançlığı yüzünden yay burcu erkekleri kadınlarına hükmedebilir ve bazı zamanlarda kadınlarına müdahale edebilirler. Ama kendilerine müdahale edilmesinden hiçbir şekilde hoşlanmazlar. Özgürlüğüne aşık oldukları için kısıtlanmayı asla sevmezler. Aslında yay burcu erkekleri sevdiği zaman durdurulması çok zor bir aşıktır.  Partnerinin kendi fikirlerine  saygı duymasından çokça mutlu olur.  Sevdiği zaman ise son derece fedakar ve cömerttir.  Çok düşünceli ve anlayışlı tavırlar içindedir. Yay burcunun sakinliği karşısındaki insanlara  huzur verir ve her zaman bir yay burcunun yanında kendinizi  güvende hissedersiniz.

Yay burçları iş hayatı konusunda gerçek bir girişimcidir. Kendilerine güvenleri vardır. Yay burcu erkeği iş hayatındaki başarılarının veya çalışmalarının takdirini ister. Aslında buna çokça ihtiyaçları vardır. Yay  burcu erkeklerinin kişilikleri ön plandadır ve onların kişilikleri gerçekçidir. Bunun için savcı, avukat, yargıç, politika tam onlara göre mesleklerdir. Ayrıca aktif, eğlenceli ve seyahati  seven kimseler olduklarından dolayı turizm, arkeoloji ve halkla ilişkiler gibi mesleklerde de oldukça başarılı olabilirler. Çok sıkılmadıklarında son derece gayretlidirler. İdealist yapıları olduğu için de  idealleri için her zaman azmederler.  Huzursuz yapıları olması  nedeni ile sıkıldıkları veya gerçekten istemedikleri zamanlarda  kimse onların istifa etmesini engelleyemez. Yay  burcunun erkekleri çok iyi bir patrondur. İyimserdirler ve personeline güvenirler. Cömert oldukları için personeli olan herkes için ellerinden geleni yapar. Kendi çalışmalarını yapabilmek için özgür ve rahat ortam gereklidir, bu ortamı rahat çalışıp işe yoğunlaşsınlar diye personeline de sağlar.

Yay Burcu Ünlüleri Kimlerdir?

Mark Rwain, Ludwing Van Beethoven, Noam Chomsky, Christina Aguilera, Monica Seles, Nostradamus, Tina Turner, Winston Churchill, Walt Disney, Woody Allen, Brad Pitt, Edith Piaf, Frank Sinatra, John F. Kennedy, Britney Spears, Kirk Douglas.

Merve İldeniz, Fatma Girik, İbrahim Kutluay, Gülşen Bubikoğlu, Sertap Erener, Mehmet Ali Birand, Onno Tunç, Tülin Şahin, Haluk Levent, Zeki Müren, Azra Akın, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit.

Yay Burcu Yükselen Burç Hesabı Nasıl Yapılır?

Yükselen burçların her zaman karakter üzerindeki etkilerini herkes bilmektedir. Ama birçok insan yükselen burcu hesaplamayı ve yükselen burcun ne olduğunu tam olarak bilmez. Eğer yükselen burcunuzu öğrenmek istiyorsanız aşağıda sizler için vermiş olduğumuz tabloyu kullanabilirsiniz. Doğduğunuz saatlerin aralığını seçerek yükselen burcunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.

Doğum Saati 5 – 7 7 –  9 9 – 11 11- 13 13-15 15-17 17-19 19-21 21-23 23-1 1-3 3-5
Yay Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep

 

Yay Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Yay ve Koç Burcu Uyumu

Yay burcu ve koç burçlarının ikisi de ateş elementidir. Bu sebepledir ki her alanda birbirleriyle uyum içinde olabilirler. Koç burcu insanı da yay burcu insanı gibi idealisttir.  Yay burcu da koç burcu gibi gezmeyi ve macerayı çok fazla sever. Uzun yolculuklu geziler yapabilirler, hiç gidilmemiş yerlere giderek maceranın içine sürüklenebilirler. Neşelidirler, iyimserdirler, maceracıdırlar. Yay burcundan koç burcu insanı oldukça çabuk etkilenecektir. Her ikisi de özgürlüklerine çok düşkün olan burçlardan oldukları için uzun vadeli ilişkiye hemen  atılmaz biraz ciddi ilişki için düşünebilirler. Ama  birbirleriyle uyum içinde oldukları zaman aşka teslim olmasını da bilirler.

Yay ve Boğa Burcu Uyumu

Boğa burcu insanları kendisine özen gösteren ve bakımlı olan bir burçtur. Yay burcu da en az boğa burcu insanı kadar bakımlıdır.  Bu neden ile boğa burcu yay burcu insanından kolaylıkla etkilenecektir. Ayakları yere basan bir boğa burcu ile uçarı tavırlara sahip olan yay burcu insanı çaba sarf ederlerse  birbirlerini tamamlayabilir. Uzun vadeli ilişkiden kaçınmadan ve hemen kabullenmeyen yay burcu insanına karşı boğa burcunun romantikliği ve duygusallığı onu etkileyebilir.  Yay burcunda olan kişi boğa burcuna istediği güveni sağladığı vakit, güvenilir biri olduğunu hissettirdiği zaman yay burcu ve boğa burcu mutlu ve mesut bir ilişkiye girebilirler.

Yay ve İkizler Burcu Uyumu

Aslında birbiri ile tam zıt kutuplarda olan yay burcu ve ikizler burcu insanları bu zıtlıklarını birbirleriyle tamamlayabil. Bu iki burç da özgürlüğüne düşkündür. Birbirlerini motive ederek hayata uyum sağlayabilirler. Yay burcu insanının meraklı ve zeki olmasıyla ikizler burcunun etkilenmesi muhtemeldir. Gezmeyi severler ve farklılığa hayran olan bu iki burç beraber seyahatlere çıkarak yeni keşifler yapabilirler. Birbirlerine saygı duyduklarından dolayı uyumu yakalayarak muhteşem bir çift olabilirler.

Yay ve Yengeç Burcu Uyumu

Duygusal olan yengeç burçları ile duygusal olmayan yay burcu insanlarının anlaşmakta güçlük çekmeleri muhtemeldir. Dışa dönük, popüler, neşeli, aktif, yolculuklara çıkmayı fazlasıyla seven yay burcu insanı bağımlılık özelliğine sahip olan yengeç burcundan hızlı bir şekilde sıkılabilir. Bulundukları duruma hızlı bir şekilde uyum sağlayabilen yengeç burcu insanı  yay burcunu bazı zamanlarda etkileyebilir.  Evlilik burcu olan yengeç burcu ile yay burcunun birlikte olması özgürlüğüne düşkün olan yay burcunu eğlendirebilirse belki de kendine bağlayabilir.

Yay ve Aslan Burcu Uyumu

Aslan burcu insanları da yay burcu insanları gibi  ateş grubundandır. Her iki burç de samimi ve enerjik yapıya sahiptir. Yay burcu ve aslan burcunun insanlarının birliktelikleri çok keyifli geçebilir. Bu ikisinin neşeli tavırlar ile birbirlerinin  hayatlarını daha güzel canlandırması ve birbirlerinin hayatlarını süslemesi muhtemeldir. Aslan burcu insanı ile yay burcu insanı kısıtlanmayarak aralarına sınırlar koymadığı sürece bu çiftin aralarında problem oluşmaz. Aslan burcunun sevgi dolu ve tutkulu olması yay burcunu zamanla etkileyecektir.

Yay ve Başak Burcu Uyumu

Planlı ve programlı olan başak burcuna göre yay burcunun maceraperest ve uçuk halleri itici gelebilir. Başak burcu insanı yapmak istediği herhangi bir iş için planlar yaparak en ince detayına kadar düşünür fakat ondan sonra işe koyulurken yay burcundan bu konuda içgüdüsel tavır gelir. Birbirlerinin neredeyse tamamen zıt kutupları olan bu iki burç için ancak kendilerinden tavizler vererek, fedakarlık yaptıkları takdirde o zaman mutlu olabilecekleri bilinmelidir.

Yay ve Terazi  Burcu Uyumu

Sakin ve dengeli bir karaktere sahip olan terazi burcu insanı yay burcu insanını kolayca etkileyecektir. Yay burcu insanı terazi  burcu ile sakin, huzurlu, sevgi dolu ve tutkulu bir ilişki yaşayabilir.  Terazi burcu insanlarının güzel olma, bakımlı olma konularında titiz davranışları vardır. Bakımlı olan yay burçları da terazi burcunu etkiler. Uzun vadeli ilişkileri olan ve hemen ilişkilerini benimseyen terazi burcu insanı için hemen ilişkilerini benimseyemeyen yay burcu terazi burcuna aşık olduğu zaman onunla hemen evlenmek isteyebilir. Terazi burcunda olan kişilerin tutkusu kısa zamanda yay burcu insanını da saracaktır. Birlikteliklerinde gezip, eğlenip hayatın tadını çıkarabilirler. Terazi burcu nezaketli tavırları ile  yay burcu insanının çok hoşuna gidecektir. Terazi burcu insanı yay insanını fazla sıkıp onun özgürlüğüne aşırı müdahalelerde  bulunmadığı zaman bu iki burca ufukta mutlu ve mesut bir aşk görünebilir.

Yay ve Akrep Burcu Uyumu

Yay burcuyla akrep burcunun ilişkisi aslında zor olan bir birliktelik olarak sayılabilir. Akrep burcu su elementi olduğundan dolayı oldukça fazla hassastır, yay burcu olan kişi ise dürüstlüğü ve açık sözlülüğü ile akrep burcu insanını incitebilir. Akrep burcu olan kişi evlenmek için hazırlanırken  yay burcu olan kişi de bu durumda geride kalmak ve adım atmak istemez. Yay burcu insanları özgürlüklerine aşık olsa da akrep burcunun bu tutkulu yapısı onları çepeçevre sarabilir. Eğer yay burcu insanı akrep burcunda olan kişinin güvenini kazanırsa akrep burcu olan kişi yay burcuna teslimiyet gösterecektir. Bu iki burcun sabırlı olmaları, büyük fedakarlık yapmaları ve biraz çaba göstererek birbirlerini anlamaya çalışmaları gerekmektedir.

Yay ve Yay Burcu Uyumu

Aynı burç grubunda olan bu iki yay burcu için birbirlerinden kolayca etkileneceklerini söyleyebiliriz. Her ikisi de gezmeyi seven, meraklı, seyahat düşkünü ve yeniliğe oldukça fazla açıktır. Bir yay burcunun sevdiğini diğer yay burcu da sevmesi etkileyici olacaktır. Her iki yay burcu da idealisttir ve birbirlerini motive edip başarılara beraber gidebilir. Neşelidirler ve hayat dolu olmaları ilişkilerinde her zaman artı puan olacaktır. Beraber gezi turlarına katılabilirler, içlerindeki maceraperest ruhları  onları takip ederken onlar  dünyayı yeniden keşfedebilirler. Her ikisi de özgürlüklerine düşkün oldukları için birbirlerine karşı anlayışlı davranırlar. Aynı yolda  yürüyerek aynı adımları attıklarından dolayı uzun soluklu, hayat dolu bir evlilik hayatları onlar için kaçınılmaz olabilir.

Yay ve Oğlak Burcu Uyumu

Yay burcu ve oğlak burcu insanları birbirinin tam zıttı burçlardır. İşkolik olan oğlak burcu ile yay burcu için sıkıcı bir hayat oluşabilir. Kazandığı parayı kesinlikle elinde tutmayı ve biriktirmeyi seven oğlak burcunun yanında  gezmeyi ve eğlenmeyi çok seven ve bu uğurda oldukça fazla para harcayabilen yay burcu arasında büyük anlaşmazlıklar çıkabilir.  Ancak unutulmaması gereken bir şey, oğlak burcu insanının da gezmeyi sever. En fazla gezmeyi sevdiği alanlar tarihi mekanlardır. Beraber şehir şehir gezerek, tarihe yolculuk yapabilir ve eğlenceli bir beraberlik yaşayabilirler. Arka arkaya dünyaya gelmiş olan bu iki burcun anlaşması çok da zor olmayacaktır. Yay burcu insanları uzun süreli bir aşk ve tutkuyu oğlak burcu insanının yanında bulabilir. Ayrıca işini seven oğlak burcu da eşini iş  konusunda destekleyecek ve onun yanında her zaman yer alacaktır. Yay burcu insanı ihtiyaç duyduğu desteği oğlak insanında bulduğunda eşine de işine olduğu gibi dört  kolla sarılacaktır. Oğlak burcu insanları sevdikleri insanı geniş kalbine yerleştirerek el üstünde tutarlar.  Bunu fark eden yay burcu oğlak burcundan vazgeçmeyecektir. Birbirlerine güvenerek el ele oldukları zaman mutlu ve mesut evlilik hayatları onların olabilir.

Yay ve Kova Burcu Uyumu

Yay burcu ve kova burçlarının mükemmel bir arkadaşlıkları olabilir. Bu  arkadaşlık   ilerledikçe ve bu kişiler birbirlerini tanıdıkça  aşka  dönüşebilir. Yay burcu insanı ile kova burcu insanı birbirlerini tamamlayan burç insanlarındandır. Kova burcu ve yay burçları özgürlüklerine oldukça fazla düşkündürler. Yeni  deneyimleri, yeniliği, yeni açılımları ve keşifleri çok severler. Yay burcu ve kova burcu el ele verdikleri vakit  hayatlarında emin adımlarla ilerleyen iki burç insanı olabilirler.

Yay ve Balık Burcu Uyumu

Yay burcu ve balık burcunun insanlarının hareketli  bir ilişkileri olabilir. Yay burcu ve balık burçlarının pek çok ortak noktası ve ortak yönleri vardır. Bütün bu ortak noktaları ilişkilerini  sağlamlaştıracaktır.  Her iki burcun insanı da meraklı ve öğrenmeye isteklidir. Bu konuda birbirlerini  hep teşvik ederek hayatlarına devam edebilirler. Balık burcunda olan kişiler yay burçlarına göre daha kırılgan ve daha narin yapıdadır. Yay burcu olan kişilerin burada daha dikkatli olmaları ve davranışlarına daha fazla dikkat etmeleri gerekiyor. Balık burçları duygusal ve yüksek dereceli bir  romantiktir. Bu yönleri ile yay burcunda olan kişileri etkileyebilirler.  Balık burcu olanlar da yay burcunun iyimser, enerjik ve hayat dolu olmalarına hayran kalabilir. Bu iki burç insanı uyumu ve birlikteliği yakaladıkları vakit mutlu ve mesut bir hayat yaşayabilirler.

BİR CEVAP BIRAK