Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Yazarkasa Fişi Kesmeme Cezası Sorgulama

Yazarkasa Fişi Kesmeme Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızın içeriğinde sizler için ülkemizde uygulanmakta olan yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devam bölümünde sizlere verdiğimiz bilgileri kullanarak yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama işlemlerin dahilinde nelerle karşılaşabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Yazarkasa Fişi Kesmeme Cezası Sorgulama

2017 yılı içerisinde diğer ceza uygulamalarında meydana gelmekte olan düzenlemeler gibi, yazarkasa fişi kesmeme hakkında da yeni ceza uygulamaları getirilmiştir. Bu düzenlemeler dahilinde, alışveriş yaparken müşterisine fiş vermeyen esnafa ve buna bağlı olarak fiş almayan müşterilere ağır cezalar getirilmiştir. Yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama işlemi bu kapsamda, alışveriş yapıldığında hizmet bedelini gösteren fişi vermemeleri halinde 210 Türk Lirası cezayı ödemekle yükümlü olacaklardır.

 

Yazarkasa fişi kesmeme cezası ise, ürün satış yapan yer 1 yılı kapsayan süre içerisinde en fazla 110 bin Türk Lirası kadar ceza alabilir. Yapmış olduğu alışveriş sonrasında fiş almayan kişiler için belirlenmiş olan cezalar kapsamında bir takım yaptırımlara maruz kalacaklardır. Yazarkasa fişi almayan veya bu hususta indirim bekleyen kişilerin en az 210 Türk Lirası ceza ödeme zorunlulukları bulunmaktadır.

Yazımız içeriğinde genel olarak bahsetmiş olduğumuz yazarkasa fişi kesmeme cezası sorgulama kapsamında, satış yapan esnafların bu konuda dikkatli olmaları ve vatandaşların yapmış olduğu her alışverişten fiş alması gerektiğinin bilincinde olması gerekmektedir. Esnafların yanı sıra bu konuda vatandaşlarımızın da bir o kadar dikkatli olmaları gerekir. Verilen bu cezaların caydırıcı olması amaçlanarak fiş alma, kesme uygulamaları ve cezaları düzenlenmektedir.

BİR CEVAP BIRAK