Ana sayfa Sınavlar YDS Başvurusu

YDS Başvurusu

0
PAYLAŞ

Yabancı Dil Sınavı yani kısa ismi ile YDS, yabancı dil yeterliliğini ölçebilmek amacı ile ÖSYM tarafından yapılmakta olan bir sınavdır. Herkesin girebildiği bu sınav daha çok devlet kurumlarında çalışmayı isteyenler yani KPSS’ye girmek isteyenler için önemlidir. Fakat bunun yanı sıra doktora ve sanatta yeterlilik adayları, doçentler, yüksek lisans programlarına girecek ya da lisans programı mezunları ve lisans programlarının son sınıfında olan kişiler de YDS’ye girebilir.

YDS güz ve bahar aylarında olmak üzere iki dönem olarak yapılan bir sınavdır. Güzün yani Eylül ayında yapılan sınavın yanında bir de Mart ayında yapılmakta olan Bahar dönemi sınavı bulunur. YDS başvurusu yapmak isteyen öğrenciler öncelikli olarak YDS için gerekli olan ücreti yatırmak gerekmektedir. Ücret ödemeyen adayların kesinlikle başvuru yapmaları mümkün değildir. 80 TL olarak belirlenmiş sınav ücreti banka ATM’lerinden ve bankalardan olduğu gibi internet şubelerinden de yatırılabilir.

YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

YDS başvurusu yapmak isteyen öğrenciler için ÖSYM’nin aday işlemleri bölümünü kullanabilirsiniz. Aday işlemleri bölümüne giriş yapabilmek için daha önceden almış olduğunuz aday şifrenizin olması mecburidir. Aday şifresini aldıktan sonra size aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra açılan sayfa üzerinden direkt olarak başvuru yapacağınız sayfaya yönlenerek işleminize başlayabilirsiniz. Önünüze açılan ekranda sizden istenilen bilgiler T.C. kimlik numaranız olacaktır. T.C kimlik numaranızı eksiksiz ve düzgün bir şekilde sisteme girdikten sonra bunun ardından aldığınız ya da var olan şifrenizi sisteme giriniz. “Giriş yap” butonuna tıklayarak girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Veya YDS başvuru sekmesini kullanarak Yabancı Dil Sınavı başvurunuzu da gerçekleştirebilirsiniz.

 

YDS Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK