Ana sayfa Sınavlar Yds Sonuçları Sorgulama

Yds Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

YDS yani, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, ülkemizde uzun süreden beri Yükseköğretim Kurulu kararı vermesi ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan bir sınavdır.  YDS sınavı ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu TUS, KPSS, DUS gibi sınav çeşitlerinin ve yerleştirme işlemleriyle ÜDS/KPDS sonuç dahilinde diğer kurumlar ve kuruluşların yabancı dil için yapılan yeterlilik sınaması için gerekli olan bir sınavdır. YDS sınavları kişilerin tercihlerine göre birçok dil için yapılan bir sınavdır.

YDS sonuç sorgulama işlemleri ile girilen bu sınavlara ait sorgulamalar gerçekleştirilebilmektedir. Her yıl ülkemizde yapılan YDS hakkında bir çok gelişmelere adım atılmıştır. Bu gelişmelerden birisi de artık bu sınavların elektronik ortamlarda yapılabilmesi için çalışmalara başlanmıştır. Elektronik ortamda sınavların yapılabilmesi için tüm bu sınava giren öğrencilere büyük bir kolaylık sağlanmış olacaktır. Sınavların daha ayrıntılı bir seçim ile yapılabilmesi için düşünülen bu gelişmenin hedefleri hakkında, Demir, ”Bunu geçiş dönemi olarak görüyoruz. Önümüzdeki senelerde ÖSYM’ye ait olan bir ‘görüntülü soru- sesli cevap’ ‘sesli soru-sesli cevap’, şeklinde elektronik ortama uygun bir şekilde yapılacak olan bu sınav için çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Oraya taşımak istediğimiz bu birleştirme ile farklı bir güç toplamayı bu sınav için organize ettik” şeklinde konuşmuştur. YDS sınavı geçerliliğinin bir süresi yoktur diye bildiren ve bu sınavın sürekliliğinin sağlanması gerektiğini belirten Demir, “Ancak kurum bünyelerinde kendi isteklerine uygun olarak süre verebilir. Yabancı dil tazminatı için KPDS’de 5 yıl olacak” sözlerini eklemiştir. YDS bünyesinde yapılan bu sınavın önemi bu düzenlemelerin artması ile artık bu sınava giren birey sayısı da giderek artış göstermektedir. Sınava giren vatandaşlar emeklerinin karşılığını alıp alamadıklarının kontrolü için YDS sonuç sorgulama işlemi yapmaları gerekmektedir. Yazımızın devam kısmında sizler için paylaştığımız YDS sınav sonuç sorgulama işlemleriniz için bilgi alabilir ve bu bilgiler doğrultusunda sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

YDS Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Sınava girmiş olan kişilerin yabancı dil bilgisinin değerlendirilebilmesi için yapılmakta olan YDS sonuçları sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için yazımızın son kısmında bulunan bağlantı linkine bir kez tıklayınız. Daha sonra YDS sınav sonuç sorgulama işlemi için açılan web sayfasında öncelikli olarak sizden istenilen T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde giriniz.

T.C kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde sisteme girdikten sonra, bunun ardından sınava kayıt yaptırdığınız zaman almış olduğunuz aday şifrenizi de sisteme eksiksiz olarak giriniz.

Son işlem olarak tüm bilgilerinizin doğruluğundan emin olarak “Gönder” butonunu tıklayınız.

Bu adımlardan sonra YDS sonuç sorgulama işleminizi güvenli bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

YDS Sonuçları Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK