Ana sayfa Burç Özellikleri Sorgulama Yengeç Burcu Özellikleri Sorgulama

Yengeç Burcu Özellikleri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Eğer hayatınızda bir yengeç burcu insanı varsa bu kişiyi fark etmemiş olmanız imkansızdır. Yengeç burcu insanları gerek anaç karakterleri ile gerekse naif yapıları ile topluluk içinde kendilerini istemedikleri halde belli edebilirler. Yengeç burcu insanlarının özellikleri sorgulama yapılırken erkek yengeç burçları ve kadın yengeç burçlarının özellikleri ayrı ayrı araştırılması gereklidir. Çünkü aynı burca sahip olsalar bile yengeç burcunun kadın ve erkeği arasında farklılıklar bulunabilmektedir. Aynı zamanda yengeç burcu insanlarının özellikleri sorgulama işlemlerinde burcun cinsiyetinin bilinmesi kadar yükselen burçların da büyük önem taşıdığı bilinmelidir. Bu yazımızın içeriğinde sizler için bu burcun erkek ve kadın burç özelliklerini incelerken tüm burçlarla nasıl bir geçimleri olduğu hakkında bilgileri de sizler ile paylaşacağız.

Yengeç Burcu Olumlu Özellikleri Nelerdir?

Duygusallık: Yengeç burcu denildiğinde insanların aklına ilk gelen şey bu burcun insanlarının aşırı derecede duygusal olmalarıdır. Bu burca sahip olan insanlar duygusallık adına iniş çıkışları ile bilinmektedir. Bir anda gülerlerken görmüş olduğunuz, ne kadar da neşeli dediğiniz yengeç insanı bunun hemen ardından herhangi bir sebebe dayalı olmaksızın kendisini ağır bir depresyon içerisine sokabilir.

 

Anaçlık: On iki burcun içerisinde bulunan belki de en çok annelik dürtüsüne sahip olan burç yengeç burcudur. Üstelik anaç olan bir role bürünmesi için karşısındaki kişinin çocuğu olmasına da gerek yoktur. Bir annesi, babası, kardeşi, arkadaşı veya sevgilisi kim olduğu o kişiye merhamet göstermesi ve anaç davranması için önem taşımaz. Dışarıya çıktığınızda sizi görerek daha kalın giyinmeniz gerektiğini arkanızdan söyleyen birisi varsa bilin ki o insan mutlaka yengeç burcudur.

Koruma Dürtüsü: Yengeç burcunda doğan kişiler etraflarındaki olaylara ve insanlara hatta eşyalara karşı oldukça duyarlı davranırlar. Hiç tanımadıkları bir insan için hayatını hiçe sayabilen birisi varsa mutlaka yengeç burcudur. Onlar sevdikleri insanları korumak için her türlü riski göze alabilirler. Evlerine ve ailelerine oldukça fazla düşkünlerdir. Hatta birçok yengeç burcu olan kişi çok mecbur kalmadığı müddetçe evlerinden çıkmayı istemezler. Evden çalışma yöntemleri evlerini çok sevdikleri için son derece dikkatlerini çeker ve hatta birçoğu evden çalışabildiği bir meslek dalını yapmak ister. Bu burç insanlarının evlerine düşkün olmaları hem olumlu hem de bir takım olumsuz bir özellik olarak değerlendirilir.

Güvenilirlik: Yengeç burcu insanları genel olarak çevresindeki insanlar tarafından güvenilir bulunmaktadır. Hiç tanışmasanız bile bir yengeç burcu insanının gülüşünden, konuşmasından ve sağlam duruşundan ona güven hissedebilirsiniz. Her zaman güler yüzlü ve neşeli insanlar olarak bilinirler. Bu neşeli halleri ile insanları kendine adeta bir mıknatıs gibi bağlayabilirler. Yengeç burcu insanlarının gülümsemelerinde insana huzur veren değişik ve çekici bir atmosfer vardır.

Yengeç Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Alınganlık: Yengeç burcu insanları aşırı derecede alıngan bir yapıya sahiptirler. Yaptığınız en ufak ilgisiz hareketi veya ortaya söylemiş olduğunuz bir kelimeyi hemen üzerine alınıp size kırılabilirler. Bu özellikleri yüzünden yengeç burcu insanları etrafınızda olduğunda davranışlarınıza ve söylemiş olduğunuz sözlerinize biraz dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu durumsa bazı zamanlarda yengeç burcu insanları etrafınızda iken rahat hareket etmenize bir miktar engel olabilir.

Durağanlık: Yengeç burcu insanlarının özellikleri sorgulaması yaptığınız vakit en çok sizi şaşırtacak olan bilgilerden birisi de bu burca sahip olan insanların biraz durağan olmasıdır. Neşeli ve sürekli keyifli görünmelerine rağmen yengeç insanları oldukça durağan bir yapıya sahiptirler. Bir olay yaşandığında kendilerini ön plana çıkarmayı sevmez ve daha çok sorunun kendiliğinden çözülmesini beklerler. Eğer bu sorun çözülmüyorsa ve çözüm yengeç burcu insanının eline kaldı ise son ana kadar yengeç burcu insanı bekleyecektir. Son anda bu sorunu çözerek günün kahramanı olmayı bekleyebilir.

Karamsarlık: Yengeç burcu insanlarının özellikleri arasında en çok dikkatini çeken özelliklerden birisi de bu insanların aşırı derecede karamsar olabildikleridir. Yengeç burcu insanları bir olay karşısında en çok olumsuz ihtimali göz önünde bulunduracak ve karamsarlığa kapılarak kendilerini dışarıda bulunan insanlara karşı koruma altına alacaktır. Bu durumlar içinde yengeç burcu insanı tıpkı burcunun ismi olan yengeç canlısı gibi kendini kabuklarına çekerek karamsarlığa bürünecektir.

Melankoli: Yengeç burcu insanları doğuştan depresif olabilmektedir. Hatta depresif halleri o kadar ileri plandadır ki; olmamış olayların olma ihtimallerini akıllarına getirerek günlerce yas bile tutabilirler. Bu yapıları yüzünden bir yengeç insanı ile yaşamak çok da kolay değildir. Depresyona girmiş olan bir yengeç insanı daima aklından olumsuz düşünceler geçirerek kendince senaryolar üretecektir. Eğer bu halinde olan bir yengeç burcunu tutup kabuklarından çıkaramazsanız günlerce bu depresyon hali devam edebilir.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu kadınları on iki burcun içerisinde annelik içgüdüleri en fazla baskın olan burçtur. Sadece çocuklarına karşı değil etrafında bulunan ve değer verdiği herkese karşı annelik yapma eğiliminde bulunabilirler. Eğer çevrenizde bir yengeç kadını varsa bu kadınların yaptıkları lezzetli yemekleriyle ünlendiklerini görebilirsiniz. Son derece lezzetli yemekleri ile tanınabilirler.  Yengeç kadınları etrafında olup da fazla kilo almamak mümkün değildir. Yengeç burcu kadınları da genellikle balık etli olarak görülebilir veya vücutları kilo almaya elverişli kadınlardır. En iyi anneler bu burçtan çıkmaktadır. Yengeç burcu kadınları çocuklarının rahatı ve mutluluğunu her şeyden fazla önemserler. Eğer bir yengeç kadınıyla hayatınızı birleştirmek istiyorsanız öncelikli olarak sınırsız bir sevgiyle karşı karşıya kalabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Hatta bu burcun insanlarının çoğu zaman bu ilgisinden fazlaca bunalabilirsiniz. Sürekli olarak sizden ilgi ve sevgi bekleyerek sizleri daraltabilirler. Her gün onu sevdiğinizi ona söylemeniz ve bunun için onu ikna etmek durumunda kalabilirsiniz. Fakat yengeç burcu kadınının tüm bu özelliklere tahammül ederseniz karşınızda mükemmel ve anaç bir kadın olduğunu görecek ve sizi sizden daha fazla düşünecek bir insanla karşı karşıya kalmış olacaksınız. Yengeç burcu kadınlarını etkilemek için sadece biraz ilgi göstermeniz ve onların güvenini tam olarak kazanmanız yeterli olacaktır. Sonrasında onun kalbini size kendi elleri ile size teslim ettiğini görürsünüz. Geleneklerine çok bağlı olan bu kadınlar birçok hatanızı görmesine rağmen sırf size alıştığı için sizin yaptığınız hataları kolayca affedecektir. Eğer bir yengeç burcu kadını tarafından terk edilmiş iseniz bunun sebebi kesinlikle sizin tarafınızdan kaynaklanan kusurlardan meydana gelmiştir.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu erkekleri de bu burcun kadınları gibi anaç bir karaktere sahiptirler. Sevdiği kişilere karşı son derece koruyucu ve fedakar davranışlar içinde olurlar. İnsanların kendilerini sevmelerini ve onlara saygı göstermelerini isterler ve bunun için de neredeyse göze alamayacakları hiç bir şey yoktur. Bunun dışında yengeç burcuna sahip olan erkekler maddiyata oldukça fazla düşkünlerdir. Yani sevmedikleri bir iş olsa da o işte sırf ücreti daha iyi olduğu için çalışmayı sorun haline getirmezler. Ancak bu maddiyat yani paraya düşkünlük ailelerine ve çocuklarına iyi gelecek hazırlamaya yönelik kaygılarından kaynaklanır. Son derece hassas ve kibar bir yapıya sahiptirler. Eğer değer vermekte olduğu bir insansan iseniz sizi kırmaktan oldukça fazla çekineceklerdir. Genel olarak yuvarlak yüz hatlarına ve ortalama olan bir boya sahiptirler. Yengeç burcu erkekleri oldukça duygusal ve hassas bir yapıya sahiptirler. İlk bakışta soğuk ve duygusuz bir erkek ile karşı karşıya olduğunuzu düşünseniz de size güveni arttıkça onların gerçek kişilikleriyle karşılaşmanız mümkündür.

Yengeç Burcunun Diğer Burçlarla İlişkileri

Yengeç Koç Uyumu

Yengeç burcu ve koç burcu insanları karakter olarak birbirlerinden çok farklı yapıdadırlar. Yengeç burcu olan kişiler ne kadar evine bağlı ve durağan ise koç burcu insanları da tam onların tersine bir o kadar maceraperesttirler. Yani bu iki insan için birbirleri için zıt kutuplar diyebiliriz. Fakat farklı olmaları bu iki burç insanının anlaşamayacağı anlamına gelmemektedir. Koç burcu insanı yengeç burcu insanın sürekli olarak ilgi beklentisinde olduğunu unutmaması gerekir. Yengeç burcu olan kişiye karşı mümkün olduğunca koç burcu olan kişi anlayışlı davranmalıdır. Koç burcu insanları liderlik vasıflarına sahiptirler. Bu koç burcu insanları liderlik vasfına sahip oldukları için bu ilişkide genel olarak koç burcunun sözü geçecek ve yengeç burcu olan kişiyi kendi isteği doğrultusunda yönlendirmeye başlayacaktır. Yengeç burcu ihtiyacı olan ilgi ve sevgiyi koç burcu insanında bulduğundan dolayı yengeç burcu olan kişi için bu problem sorun teşkil etmeyecektir. Ne zaman ki koç burcu olan kişi ilgisini ve sevgisini yengeç burcu olan kişiden eksiltirse o zaman yengeç burcu insanı bu yönlendirmelerin farkına vararak tepkisini ortaya hızlı bir şekilde koyacaktır. Yani bu ilişkinin sürmesi daha çok koç burcu olan kişinin davranışlarına bağlıdır.

Yengeç Boğa Uyumu

Yengeç burcu ve boğa burcu genel olarak bakıldığı zaman birbirine benzer özelliklerde gözükse de aslında birbirine çok uzak karakterde olan iki insandır. Boğa burcunda olan kişiler hayatı biraz daha ağırdan almayı ve yavaş yaşamayı tercih ederler. Sabırsız, duygusal ve ilgiye muhtaç olan yengeç burcu insanı için bu durum çoğu zaman tahammül edilemeyecek bir boyuta gelebilir. Bunun yanı sıra inatçı bir karaktere sahip olan boğa burcu insanı birçok durumda bu tavırları ile yengeç burcu olan kişinin kalbini kıracaktır. Bu iki burcun olumlu yönlerine bakarsak ev hayatına iki burcun insanı da son derece düşkündür. Bir ilişki içerisinde oldukları zaman ikisi de ev ortamında bulunmaktan kesinlikle şikayetçi olmayacak ve ilişki süresince rahat hareket edebilen iki insan olacaklardır. Yengeç burcunun mutfaktaki becerisi midesine düşkünlüğü ile tanınan boğa burcu insanı için hayranlık uyandıracak ve karşılıklı anlayışın sağlanması ile bu iki burç insanı mükemmel bir uyum içinde aşk yaşayabilirler.

Yengeç İkizler Uyumu

Yengeç burcu ve ikizler burcu ilişkisinin uzun bir birliktelik olacağını beklemek biraz iyimserlik olur. Bu iki burç birbirleri için ayrı yaradılışta insanlardır. İkizler burcu ve yengeç burcu çok iyi bir dostluk kurabilmeleri dışında aşk hayatları bir çeşit felaketle sonuçlanabilir. Yengeç burcunun aşırı derecede duygusal hallerine anlam veremeyen ikizler burcu insanı onu aşırı duygusal bir karaktere sahip olmakla ve olayları abartmak ile suçlayabilir. Yengeç burcu olan kişi ise ikizler burcu olan kişinin umursamaz hallerine uzun süre tahammül edemeyecektir. Ortada eğer bir ilişki varsa bile bir süre sonra bu ilişkide tahammülsüzlükler oluşacaktır. Yani bu iki burç insanı için olumlu şeyler söylemek pek de mümkün değildir.

Yengeç Yengeç Uyumu

Yengeç burcunda olan kişinin kendi burcunda olan biri ile ilişki yaşaması pek de garipsenecek bir durum değildir. On iki burç arasından birbirine en fazla uygun iki insan yengeç burcu kadını ve yengeç burcu erkeğidir. En iyi anne ve en iyi babalar yengeç burcu insanlarından çıkmaktadır. Bu iki burcun insanı birbirini mükemmel bir şekilde anlayarak ihtiyaçları olan sevgi ve şefkati birbirlerine verebileceklerdir. Fakat yengeç burcu erkeğine aşık olan bir yengeç burcu kadınının işi sanıldığı kadar da kolay değildir. Her ne kadar  bu iki kişi aynı özelliklere sahip olsalar bile yengeç erkekleri genellikle kararsız ve güvensiz yapıdadır ve bu karakterleri yüzünden yengeç kadınlarının kendisine doğru adım atmalarını bekleyecektir. Çekingen olan yapıları sebebi ile ilk adımın atılması her ikisi içinde zor olacak ve ilişkinin başlaması çok uzun bir zaman alacaktır. Yengeç burcu erkeği maddiyat düşkün ve çapkın halleriyle çoğu zaman yengeç burcu kadınını hayal kırıklığına uğratabilir. Yinede bu ikisinin aralarında karşı konulmaz tensel çekim oluşur. Eğer bu ilişki başlamış ise alışkanlıklarından kolayca vazgeçemeyen iki insan ölene kadar ayrılmayabilirler. Evlerinde kalmaya son derece düşkün olan yengeç burcu insanları günlerce evlerinin içinde baş başa zaman geçirecek ve bu iki insan durumlarından son derece memnun olacaktır. Birbirlerine karşı karamsar dönemleri olduğunda birbirlerine destek olabilirlerse bu iki insan adeta modern çağda yaşayan Kerem ile Aslısı olarak herkes tarafından özenilen bir ilişkiye sahip olacaklardır.

Yengeç Aslan Uyumu

Yengeç burcu olan kişilere en uygun burç insanlarından birisi de aslan burcu insanıdır. Aslan burcunda olan kişilerin korumacı ve romantik tavırları yengeç burcunda olan kişiyi her gün biraz daha kendisine fazlaca aşık edecektir. Aslan burcu ise evine bağlı olan ve ona sadık olan yengeç burcu insanının masumiyeti karşısında hiçbir şekilde kayıtsız kalamayacaktır. Aslan burcu insanı zor bir insan olduğundan dolayı ilişkinin ilk devresinde biraz sıkıntı yaşamamaları halinde ileriki birlikteliklerinde güzel bir aşk yaşayabileceklerdir. Eğer yengeç burcu kadını ve aslan burcu erkeği arasında bir aşk söz konusuysa ilişkinin uzun yıllar sürmesi umudu vardır. Ancak yengeç burcu erkeği ve aslan burcu kadını arasında bir ilişki varsa bu iki burç insanı pek de şanslı olmayacaktır. Çünkü sert bir mizaçta olan aslan burcu kadını yengeç burcu erkeğinin duygusal olan atmosferinden fazlasıyla boğulacaktır.

Yengeç Başak Uyumu

Başak burcu insanları da tıpkı yengeç burcu olan kişiler gibi hassas ve utangaç bir yapıya sahiptirler. Bu iki burcun insanı aşk yaşamaları boyunca birbirlerine uyum sağlayabilir. Başak burçları ön planda olmayı çok fazla sevmeyen ve sevgi ilgi bekleyen bir yapıya sahiptirler.  Başak burcu insanı hesaplıdır ve sabırlıdır. Yengeç burcu insanının ilgili ve aşık halleri başak insanına iyi gelecek ve bu ilişki uyumlu olduğu kadar bazı zamanlarda yengeç için sıkıcı olacaktır.

Yengeç Terazi Burç Uyumu

Dünya üzerinde anlaşamayacak iki burç insanı varsa bunlar terazi burcu ve yengeç burcudur. Aşk insanı olan yengeç burcu ile hayatı ciddiye almadan yaşayan terazi burcu insanı birbirinden çok farklı yapıdadır. Bir yengeç burcu insanı olarak eğer terazi burcu insanı ile bir ilişki içerisindeyseniz yol yakınken vazgeçmeniz sizin için yararlı olacaktır. Yengeç burcu insanları diğer birçok insan gibi terazi burcunun flörtöz hareketlerinden kolayca etkilenebilir. Fakat yengeç burcunun evlilik hayalleri terazi burcuna pek de cazip gelmeyecek ve yengeç burcundan uzaklaşmasına sebep olabilecektir. Aynı zamanda flörtöz yapıya sahip olan terazi burcu insanı gözü daima dışarıda ve kıskanç olan yengeç insanı bu durumda buna büyük bir tepki verecektir. Yani bu ilişki çok uzun vadede umutlu olmayacaktır.

Yengeç Akrep Burç Uyumu

Her iki burcun insanı da su grubuna ait olduklarından dolayı çok tutkulu bir aşk yaşayabilirler. Birçok konuda oldukça fazla uyumludurlar. Fakat akrep burcu insanı hırslı ve kinci olan bir yapıya sahip olduğundan dolayı yengeç burcun insanının merhametli yapısını çoğu zaman eleştirecek ve yengeç insanı da bu kişinin katı düşüncelerine karşı ve etrafına örmüş olduğu duvarlara karşı tahammül edemeyecektir. Kısa vadeli iyi bir aşk hayatları olsa da uzun vadede her iki taraf için bu ilişki oldukça çok sıkıntılı olacaktır.

Yengeç Yay Burç Uyumu

Oldukça zeki ve fazlaca dobra olan yay burcu insanları yengeç burcun insanının yanında sıkılacaktır ve bu ilişki için çok da iç açıcı şeyler söylemek uygunsuz olacaktır. Yengeç burçları yay burcu insanını vurdumduymaz olan kişiler olarak görecek ve bu insanlara karşı çoğu zaman mesafeli davranışlar içinde olacaklardır. Birbirini hiçbir zaman bu iki kişi anlamayacak ve uzun bir ilişki içerisine girmeleri hata olacaktır.

Yengeç Oğlak Burç Uyumu

Birbirine tamamen zıt yaratılışta olan bu iki burç insanı birbirini tamamlayabilir. Bu iki insan bir araya geldiğinde mükemmel insanı oluşturabilirler. Fakat mükemmel ilişki yaşamaları bu iki burç insanının neredeyse imkansızdır. İşkolik tavırları ile maddiyata düşkün olan oğlak burcu insanı çoğu zaman evini ve ailesini ihmal edecek ve Yengeç burcu insanı da bu durumda evi ve çocukları ile tek başına ilgilenmek zorunda kalacaktır. Her ihtiyaç duyduğu zamanda sevgi ve ilgiden mahrum kalan taraf yengeç insanı olacaktır. Oğlak burcu insanı ise yengeç burcunda olan kişinin evine düşkün hallerini çok fazla gereksiz bulacak ve onu her zaman tembellikle suçlayacaktır. Bu iki burç insanının ilişki yaşaması oldukça zordur.

Yengeç Kova Burç Uyumu

Yengeç burcu insanı için kova burcunun cazibesine kapılmak son derece kolay ve normal bir durum olabilir. Yengeç kova burcu insanının umursamaz ve arkadaş canlısı hallerinden oldukça etkilenecek ve bu insana çok hızlı bir şekilde aşık olacaktır. Kova burcu da yengeç burcunun masum hallerinden kolay bir şekilde etkilenebilir. Bu iki burç insanının aralarında bir ilişki başlaması durumundaysa kova burcu arkadaşları ile daha fazla vakit geçirmek isteyecek ve yengeç burcu olan kişi ise bu durumu kıskanarak kova burcu olan kişinin özgürlüğünü kısıtlamaya kalkışacaktır. Yengeç burcu insanının kırılgan ve duygusal olan yapısını anlamsız bulan kova burcu insanı yengeç burcu insanını sürekli olarak eleştirecektir. Bu ilişki uzun bir vadede çok da mümkün gözükmese de yengeç burcu ile ayrılmış olan bir kova burcu insanı bu insanın kendisine göstermiş olduğu ilgi ve şefkati başka insanda kesinlikle bulamayacak ve bu ayrılıktan dolayı pişmanlık yaşayacaktır.

Yengeç Balık Burç Uyumu

Bu iki romantik yapıdaki burç insanlarının aşkı bu ikili için gelecek vaat etse bile bir süre sonra etraflarındaki kişiler tarafından oldukça fazla eleştirilecektir. Her dakika konuşmak ve bir arada bulunmak isteyen bu çiftin romantizmi çok üst seviyede yaşanacaktır. Fakat yengeç burcu insanı çok daha alıngan olan balık burcu insanı ile çoğu zaman gereksiz tartışmalar çıkartabilir. Aslında birbirine benzemekte olan bu iki insan yengeç burcu insanının kendinden daha alıngan olan bir insana karşı kendini anlatma çabaları ile ilerleyecektir. Bu ilişki devam ettiği sürece ipler yengeç burcu insanının elinde olacaktır ve yengeç burcu olan kişinin tutumuna göre bu ilişki şekil alacaktır.

BİR CEVAP BIRAK