Ana sayfa Genel Sorgulamalar Yök Tez Tarama

Yök Tez Tarama

0
PAYLAŞ

Öğrenciler lisans ve yüksek lisans bitirdikleri sıralarda öğrenciler için en zor geçen dönem tez zamanlarıdır. Yüksek öğrenimi bitirdikten sonra iş bulmayı hızlandırmak için tez çalışmaları yapmak mutlaka gereklidir. Özen göstererek yapılması gereken tez hazırlama işlemini başarıyla tamamlamak isteyenler Yüksek Öğrenim Kurumu’nun resmi web sayfasından faydalanabilirler.

YÖK tez taraması yapmak istiyorsanız sizinle paylaşmış olduğumuz bu yazının sonundaki linkten Yüksek Öğrenim Kurulunun resmi Web sitesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz ve bu site sayesinde Yüksek Öğrenim Kurumu sisteminden tez taraması yapabilirsiniz.

YÖK Tez Taraması Nasıl Yapılır?

YÖK’ten tez taraması yapabilmek için öncelikli olarak Yükseköğretim Kurulu resmi web sayfasını ziyaret etmek gereklidir. Siteye giriş yaptığınız zaman aşağıdaki görselde kırmızı renkle belirtmiş olduğumuz tez merkezi yazısı üzerine bir kez tıklayınız.

 

YÖK resmi web site sayfası üzerinden tez merkezi yazısını bir kez tıkladıktan sonra açılan pencere üzerinden aşağıda kırmızı renk ile belirtilmiş olan ilgili alanı doldurmalısınız.

Tez merkezi sayfası üzerinden aranacak olan izin durumu ve buna bağlı olarak tez türü bilgilerini seçtikten sonra istediğiniz konular hakkında daha önce yazılmış olan tez çalışmalarına erişim sağlayarak örnek alabilirsiniz. Bu şekilde YÖK tez tarama işleminizi başarıyla bitirmiş olursunuz. Yüksek Öğrenim Kurumunun resmi web sayfası üzerinden yapmış olduğunuz tez taramasından sonra sizin yapmanız iyi bir tez sunumu için çalışmaya başlamak olmalıdır.

YÖK Tez Taraması İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK