Ana sayfa Genel Sorgulamalar Yökdil Sonuçları

Yökdil Sonuçları

0
PAYLAŞ

YÖKDİL yani Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı olarak bilinen ve her yıl belirli zamanlarda Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nin işbirliğiyle düzenlenen bir sınavdır. Her yıl bahar aylarında yapılan bu sınavın Yökdil sonuçları sorgulama işlemleri internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir.

Yökdil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

YÖKDİL sınavına girdiyseniz ve sonuçlarını öğrenmek istiyorsanız öncelikli olarak aşağıda sizinle paylaşmış olduğumuz linke tıklayınız. Bu linkin üzerine tıkladığınızda karşınıza Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri sayfası açılacaktır. Bu sayfa üzerinden YÖKDİL sınav dönemi içerisinde olan ve sınava dair yapılan bir takım duyuruları da bulabilirsiniz. YÖKDİL sonuçlarını öğrenmek için linki tıklayan kişiler için aday işlemleri giriş sayfası açılır. Bu sayfa aşağıda görselini vermiş olduğumuz sayfa gibidir.

Yökdil Sonuçları
Yökdil Sonuçları Nasıl Öğrenilir ?
 

Bu sayfa üzerinde yapmanız gereken “E-posta adresiniz” yazmakta olan yere e-posta adresinizi eksiksiz olarak yazmak ve daha sonra“Şifreniz” yazan yere doğru bir şekilde şifrenizi girmek olmalıdır. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra sayfada bulunan “Giriş Yap” seçeneğine bir kez tıklayarak hızlı bir şekilde YÖKDİL sonuçlarınızı bu sayfa üzerinden öğrenebilirsiniz.

Şifresini veya e-posta adresinizi unuttu yapmanız gereken işlem giriş ekranının sağ alt kısmında bulunan ve şifre – e-posta adresi unutma ile ilgili seçenekleri kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Yökdil Sonuçları Sayfasına Ulaşmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK