Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları Ziraat Bankası OGS İşlemleri

Ziraat Bankası OGS İşlemleri

0
PAYLAŞ

Otomatik Geçiş Sistemi, araçların köprü ve otoyol geçişlerinde rahatlıkla geçiş yapmalarını sağlayan, OGS olarak tanımlanan geçiş sistemidir. Türkiye genelinde tüm karayollarında OGS gişelerine rastlamak mümkündür. Uzun yıllardır Türkiye genelinde memnuniyet ile kullanılmaya devam edilen OGS geçişlerinde nakit para kullanılmamaktadır. OGS geçişlerinde araçlardan geçiş ücreti OGS kartı veya araçta bulunan OGS cihazından otomatik kesilmektedir. Tüm PTT şubelerinden, anlaşmalı bankalardan OGS başvurusu yapılıp OGS alınabilmektedir. Türkiye’nin yaygın ve önde gelen bankalarından olan Ziraat Bankası, her alanda faaliyet gösterebilmek için çalışmalarına devam etmektedir. Ziraat Bankası bünyesinde OGS başvurusu içinde bir alan ayırmaktadır. OGS başvurusu konusunda banka müşterilerine kaliteli bir hizmet sunması amaçlamaktadır. Ziraat Bankası’ndan OGS işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası OGS İşlemleri Nelerdir?

Ziraat Bankası müşterilerine yapacakları OGS işlemleri esnasında kullanmaları için özel bir OGS etiketi vermektedir. Özel tasarlanmış bu etiketi alabilmek için Ziraat Bankası şubelerinden bir tanesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası üzerinden OGS aboneliği oluşturmak ve OGS etiketini alabilmek için istenilen bazı belgeler bulunmaktadır. Ziraat Bankası’ndan gerçekleştireceğiniz bireysel başvurular için kimlik ve ruhsat bilgileri yeterli olmaktadır. Fakat şirket adına yapılacak olan başvurularda ise yetki belgesi, aracın ruhsatı, imza sirküleri istenmektedir. Kiralık araçlar için yapılacak OGS başvurularında ekstradan kira sözleşmesi belgesi istenmektedir. Belgeler tamam olduğunda banka tarafından işlemler tamamlanarak sizin adınıza bir etiket talep eder. Etiketiniz bankaya geldiğinde kendiniz gidip teslim almanız gerekmektedir. 40 TL ücret karşılığında verilen bu etiketi kullanmaya başlayabilmek için ilk dolum yapmanız gerekir. OGS bakiye dolumları için Ziraat Bankası’nda adınıza bir hesap açılmaktadır. Kendiniz bakiye dolumları ile uğraşmak istemezseniz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece OGS geçişlerinde yetecek kadar rutin yüklemeler otomatik olarak gerçekleşir. Ücretsiz olan işlemde yapılan tüm dolumlar hesabınıza borç olarak işlenir. Nakit para, EFT, ATM’LER veya kredi kartı ile de OGS bakime dolum işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası’nda OGS ile ilgili tüm işlemlerinizi online olarak da internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası’nın OGS internet sayfasına giriş yaptığınızda açılan sayfada tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Eğer ilk kez Ziraat Bankası OGS Şube online sistemini kullanacaksanız açılan sayfanın sağ alt köşesinde bulunan “müşteri numarası ve şifre almak için tıklayınız” kısmına tıklamalı, çıkan formu doldurarak müşteri numarası ve şifrenizi almalısınız. Asıl ekrana giriş yaparak almış olduğunuz müşteri numarası ve şifre bilgileri ile girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Açılan sayfada tüm OGS işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online İnternet Sitesinden Ziraat Bankası OGS İle İlgili Bilgiler Almak İçin TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Ogs İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK